انواروب: كليسای بلين(Blean Church) انگليس با برپايی يك دوره آموزشی چهار هفته‌ای، به بررسی قرآن كريم، اسلام و شريعت اسلامی می‌پردازد.
به گزارش ايكنا به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «Kent Online»، دكتر «استفان ليرد» (Stephen Laird)، كشيش كليسای بلين، واقع در شهر «كنتربری» در شهرستان «كنت» انگليس برگزاركننده اين دوره آموزشی است.
ليرد با هدف بررسی تشويش‌های موجود در ميان مردم در مورد سريع‌ترين دين در حال رشد در انگليس، اقدام به برگزاری اين دوره آموزشی كرده است.
استفان ليرد كه استاد مطالعات دينی دانشگاه كنت انگليس است، می‌گويد: مدت‌ها است كه به دين اسلام علاقمند شده است.
وی گفت: من متوجه شدم كه مردم در كليسا به طور فزاينده‌ای در مورد ديگر اديان به ويژه دين اسلام سؤال می‌پرسند و البته دليل آن هم مشخص و مربوط به تيترهای اخبار است.
ليرد در ادامه افزود: جامعه ما به‌طور مشخصی نگرانی‌هايی در مورد اسلام دارد، اما بايد بدانيم كه همين نگرانی‌ها در جوامع اسلامی نيز وجود دارند.
وی گفت: شباهت‌های زيادی ميان اسلام و مسيحيت وجود دارد و هر دو دين مردم را به زندگی بر اساس خواست خدا دعوت می‌كنند و دركی قوی از درست و غلط به انسان می‌دهند.
اين كشيش انگليسی ادامه داد: هم مسيحيان و هم مسلمانان نگرانی‌های مشتركی در مورد افراط‌گرايی در جامعه بريتانيا به ويژه در مورد استفاده از مواد مخدر و الكل دارند.
استفان ليرد تأكيد كرد: واقعيت اين است كه ميليون‌ها مسلمان صادق در جامعه زندگی می‌كنند و نقش مثبتی در جامعه دارند اما ما از آن‌ها هيچ نمی‌شنويم.
وی افزود: در كليسای بلين ما معمولاً يك دوره آموزشی پاييزی داريم كه غالباً به انجيل و تاريخ كليسا می‌پردازد، اما اين بار تصميم گرفته‌ايم تا در اين دوره نگاهی به اسلام بياندازيم. بسياری از شركت‌كنندگان در مراسم‌های كليسای بلين خواستار آشنايی بيشتر در مورد اسلام هستند.
اين دوره آموزشی از سه‌شنبه هفته آينده در كليسای بلين آغاز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.