رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 روز سه شنبه با حضور 250 شخصیت فرهنگی و سیاسی از 51 کشور جهان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولان کشور و استان خراسان رضوی در تالار قدس به صورت رسمی آغاز شد. به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سنگ بنای معرفی سه […]

رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 روز سه شنبه با حضور 250 شخصیت فرهنگی و سیاسی از 51 کشور جهان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولان کشور و استان خراسان رضوی در تالار قدس به صورت رسمی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سنگ بنای معرفی سه کشور در هر سال از حوزه کشورهای آفریقایی، عربی و اسلامی غیرعربی به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی از سوی سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی(آیسسکو) وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی در سال 2011 گذاشته شد.

در همین چارچوب کلانشهر مذهبی مشهد در سال 2017 میلادی به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در آسیا انتخاب شد که امروز آغاز این مراسم با حضور صدها میهمان داخلی وخارجی است.

در مراسم رسمی افتتاحیه این رویداد بزرگ علاوه بر مسئولان و شخصیت های برجسته کشوری بیش از 250 میهمان خارجی از کشورهای اسلامی اعم از وزرا ، نمایندگان مجلس ، ملی ، سفرا ، کاردارها ، شخصیت های فرهنگی ، مذهبی حضور دارند.

در این میان 108 میهمان خارجی از اندیشمندان فعال در حوزه فرهنگی و اجتماعی کشورهای اسلامی هستند ضمن آنکه وزیرانی از کشورهای تانزانیا، افغانستان، پاکستان، اوگاندا، موریتانی و الجزایرو سوریه هم حضور دارند.

منبع: استانداری خراسان رضوی