انواروب: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: صدور روادید زائران ایرانی حج تمتع آغاز شده است.   به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ سعید اوحدی با اشاره به آغاز صدور روادید زائران تمتع افزود: بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده و با توجه به اینکه همه […]

انواروب: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: صدور روادید زائران ایرانی حج تمتع آغاز شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ سعید اوحدی با اشاره به آغاز صدور روادید زائران تمتع افزود: بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده و با توجه به اینکه همه ساله سفارت عربستان در تهران و کنسول‌گری این کشور در مشهد از هفته دوم شوال صدور روادید زائران تمتع را آغاز می کند، بنابراین صدور روادید زائران ایرانی نیز آغاز شد.

وی گفت: جمع‌آوری گذرنامه‌های زائران به همین منظور از 20 تیر شروع شد و در حال حاضر صدور گذرنامه ها آغاز شده است.

اوحدی با اشاره به اینکه اولین پرواز زائران ایرانی به مقصد مدینه منوره یک شهریور انجام می شود افزود: پروازهای رفت زائران به مدت 26 روز طول می‌کشد، همچنین اولین پرواز بازگشت زائران 7 مهر انجام می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: زمان آخرین پرواز بازگشت زائران ایرانی تمتع 26 مهر است و برهمین اساس در تمتع سال 94 ، 64 هزار نفر در قالب زائران و عوامل اجرایی به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

53 درصد زائران حج تمتع را بانوان و 43 درصد را آقایان تشکیل می دهند.

بیشترین تعداد زائران مربوط به استان تهران و کمترین متعلق به استان ایلام با یک کاروان است.