انوار وب: دیوان عالی امامان و شئونات اسلامی در برزیل، روز جمعه، طرح خود تحت عنوان «اسلام را بشناس» را برای معرفی دین اسلام در خلال فعالیتهای جام جهانی 2014 آغاز نمود. خالد تقی الدین، رئیس دیوان عالی امامان و شئونات اسلامی در برزیل و مدیر عالی این طرح بیان داشته است: “فردا 21 مركز […]

انوار وب: دیوان عالی امامان و شئونات اسلامی در برزیل، روز جمعه، طرح خود تحت عنوان «اسلام را بشناس» را برای معرفی دین اسلام در خلال فعالیتهای جام جهانی 2014 آغاز نمود.

خالد تقی الدین، رئیس دیوان عالی امامان و شئونات اسلامی در برزیل و مدیر عالی این طرح بیان داشته است: “فردا 21 مركز اسلامی در شهرهای مختلف برزیل، دو میلیون و هشتصد هزار كتاب درباره معرفی دین اسلام به ده زبان مختلف را دریافت خواهند نمود “.
وی افزود كه این تعداد زیاد كتاب در راستای طرح «اسلام را بشناس» بكار گرفته می‌شوند كه در خلال فعالیتهای جام جهانی فوتبال در ماه آینده انجام می‌گیرد.

تقی الدین گفت كه ” روز جمعه در بزرگترین فعالیت دعوی كه برزیل شاهد آن بوده، دهها كامیون بزرگ، این كتابها و لوازم دعوی را به بیش از 21 مركز اسلامی در سراسر برزیل می‌رسانند”.
او توضیح داد كه این كتابهای آماده توزیع 261 تن وزن دارند و به ده زبان متفاوت هستند كه عبارتند از: زبانهای پرتغالی، اسپانیایی، انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی، روسی، چینی، هولندی، عربی و فرانسوی

مدیر عالی این طرح اشاره نمود كه ” این مراكز و خیمه های دعوی، و همچنین پیراهنهایی كه داوطلبان برای معرفی اسلام خواهند پوشید حاصل تلاشهای مداوم طی دو سال برنامه ریزی و هماهنگی با موسسات داخل و خارج برزیل است”.

قابل ذكر است كه دیوان عالی امامان و شئونات اسلامی برزیل، پروژه بزرگی برای معرفی دین اسلام در خلال فعالیتهای جام جهانی آینده كه در برزیل برگزار می‌شود، طرح نموده است.
بنابر اظهارات تقی الدین، این پروژه شامل مرمت مساجد در برخی شهرهای برزیل كه در آن مسابقات جام جهانی برگزار می‌شود و مهاجران مسلمان در آنها سكونت دارند و همچنین برگزاری سه دوره تمرینی و آماده سازی در شمال ، وسط و جنوب برزیل برای داوطلبان همكاری با پروژه، می‌شود.تقی الدین درباره انتخاب این موسم ورزشی برای اجرای این طرح گفت جام جهانی فوتبال توجه و نظر ملیونها نفر را از تمامی ملیتهای جهان به خود جلب می‌كند.

وی افزود امسال جام جهانی رنگ و بوی خاصی دارد زیرا در كشوری برگزار می‌شود كه عاشق فوتبال است و هزاران بازیكن و متخصص فوتبال را به جهان تقدیم كرده تا جهانیان از بازی زیبایشان لذت ببرند به طوریكه مورد توجه بسیاری در جهان شده‌اند و همین مسئله دیوان را برانگیخت تا طرح خود را اجرا نماید.
دیوان عالی امامان و شئونات اسلامی، توسط برخی مسلمانان ساكن برزیل تاسیس شد و هدف آن ارتباط و هماهنگی بین گروه های مهاجر مسلمانی است كه در برزیل سكونت نموده‌اند و تعدادشان به یك و نیم میلیون نفر (از كل 199 میلیون نفر جمعیت برزیل بر اساس آمارگیری سال 2012) می‌رسد و در اغلب ایالات آن پراكنده‌اند و بیش از 100 مسجد و نمازخانه در اختیار دارند كه 60 شیخ و دعوتگر در آنها مشغول به فعالیت هستند.
بیستمین جام جهانی فوتبال از 12 ژوئن تا 13 جولای 2014 در 12 شهر برزیل برگزار می‌گردد و نیز سی و یكمین دوره المپیاد هم از 5 اوت 2016 تا 21 همان ماه برگزار می‌شود.
منبع: اصلاح وب