آیت‌الله مکارم شیرازی در پی اهانت شبکه ماهواره‌ای «ولایت» به شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، با صدور بیانیه‌ای به گردانندگان این شبکه هشدار داد. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید شیعه در بیانیه‌ای که امروز دوشنبه (28 فروردین) از سوی دفتر وی منتشر شده است، اهانت اخیر شبکه «ولایت» به مولانا […]

آیت‌الله مکارم شیرازی در پی اهانت شبکه ماهواره‌ای «ولایت» به شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، با صدور بیانیه‌ای به گردانندگان این شبکه هشدار داد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید شیعه در بیانیه‌ای که امروز دوشنبه (28 فروردین) از سوی دفتر وی منتشر شده است، اهانت اخیر شبکه «ولایت» به مولانا عبدالحمید را «برنامه تفرقه‌انگیز» دانسته و اذعان داشته است که این برنامه «بدون هیچ‌گونه اطلاع» به ایشان پخش شده‌ است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «اخيراً اطلاع يافتم كه شبكه محترم ولايت بدون هيچ‌گونه اطلاع به اينجانب، برنامه تفرقه‌انگيزى را اجرا كرده است »

آیت‌الله مکارم در ادامه با هشدار به گردانندگان شبکه ولایت، تاکید کرده است: «به ايشان [گردانندگان شبکه ولایت] تأكيد كرده‌ام كه اگر يك بار ديگر برنامه تفرقه‌انگيزى اجرا كنند، براى هميشه حمايت خود را از آنها برمى‌دارم».
استاد برجسته فقه خارج حوزه علمیه قم، در این بیانیه توصیه‌ای هم به اهل سنت داشته و خاطرنشان کرده است: «از برادران اهل‌سنت نيز انتظار دارم كه از سخنان تفرقه‌انگيز بعضى از تندروان جلوگيرى كنند و اگر نفوذى در بعضى شبكه‌هاى تفرقه‌انگيز دارند به آنها يادآور شوند كه نتيجه اين كار آب به آسياب دشمن ريختن و خون مسلمين را به وسيله مسلمين هدر دادن و دشمن را شاد كردن است».

وی همچنین بر لزوم «هوشیاری» مسلمانان و «اجتناب از هر سخن و کاری که موجب تفرقه میان مسلمانان شود» تاکید کرده است.

گفتنی‌ست اخیراً یکی از کارشناسان افراطی شبکه «ولایت» به شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید اهانت‌های بی‌اساس و ناروایی روا داشته بود که این اقدام موهن با اعتراض گسترده‌ رجال مذهبی و سیاسی جامعه اهل سنت ایران، فعالان مطبوعاتی و رسانه‌ای، مراکز علمی و دینی اهل سنت در داخل و خارج کشور و برخی از منصفان شیعه مواجه شد.
منبع: سنی‌آنلاین