انوار وب: چامسکی: هر انتخابات سالمی در مصر برگزار شود اسلامگرایان در آن پیروز خواهند شد.ارتش حاضر نیست بپذیرد که دوره‌ی زمامداری آن‌ها به سر رسیده و هرچقدر به دیگران باج دهند، که می‌دهند، باز امکان ندارد به حکومت خود ادامه دهند. آن‌ها نمی‌خواهند قبول کنند که به‌زودی مجبورند زیر سایۀ حکومت اسلامگرایان که در […]

انوار وب: چامسکی: هر انتخابات سالمی در مصر برگزار شود اسلامگرایان در آن پیروز خواهند شد.
ارتش حاضر نیست بپذیرد که دوره‌ی زمامداری آن‌ها به سر رسیده و هرچقدر به دیگران باج دهند، که می‌دهند، باز امکان ندارد به حکومت خود ادامه دهند.

آن‌ها نمی‌خواهند قبول کنند که به‌زودی مجبورند زیر سایۀ حکومت اسلامگرایان که در بین رهبران دارای وزن و اعتبار خواهند بود زندگی کنند. به تدریج از اقتدار آنان کاسته خواهد شد و سود سالانه ۷۰ میلیارد جنیه‌ای کمپانی‌های ارتش به خزانه دولت واریز خواهد شد.
تاکنون از این ۷۰ میلیارد جنیه فقط یک میلیارد آن به حزانه‌ی دولت واریز و ۶۹ تای آن بین فرماندهان ارتش توزیع می‌شده است. عجیب این‌که بسیاری فریب شعارهای دروغین ارتش چون وطن‌دوستی، تاریخ پرافتخار جنگ‌ها و فتوحات را می‌خورند و از این مسأله غافلند که افسران ارتش خون فقرا را مکیده و تمام سرمایه‌ی ملت را بین خود تقسیم کرده‌اند. این، خیانت بزرگی است. فرماندهان ارتش فراموش کرده یا عمدا خود را نادانی زده‌اند که آن‌ها فقط کارمندان ملت برای دفاع از مرز‌ها هستند. به جای تقویت توان کشور و توسعه‌ی صنعت نظامی، بر بازار و اقتصاد چنبره زده و به تجارت پوچ روی آورده‌اند. تمام این سیاست‌ها برای جلب رضایت و فرو نشاندن خشم اسراییل است که تمام اقدامات ارتش مصر را با دوربین و میکروسکوپ خود رصد می‌کند. ارتش مصر پس از پیمان کمپ دیوید، یوغ سرسپردگی را به گردن آویخت و خود را زیر فشار اجانب قرار داد. درصورت دوام کودتا، این سرسپردگی ادامه خواهد یافت. مصر، نیازمند نهضتی است تا کودتا را ناکام گذارد و رییس جمهور منتخب خود را از زندان به کرسی ریاست جمهوری بازگرداند، در غیر اینصورت هرگز و به هیچ وجه اوضاع مصر بهبود نخواهد یافت.
منبع: اصلاح وب