انوار وب: بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به حکم اعدام صادره از سوی یک دادگاه مصر برای رهبر اخوان المسلمین و ۶۸۲ حامی این گروه ابراز نگرانی کرد. به نقل از خبرگزاری فرانسه، دبیر کل سازمان ملل متحد در در بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی از حکم اولیه اعدام دسته جمعی صدها […]

انوار وب: بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به حکم اعدام صادره از سوی یک دادگاه مصر برای رهبر اخوان المسلمین و ۶۸۲ حامی این گروه ابراز نگرانی کرد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، دبیر کل سازمان ملل متحد در در بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی از حکم اولیه اعدام دسته جمعی صدها نفر از اعضای جمعیت اخوان المسلمین اعلام کرد که این احکام قضایی وضوح عدم رعایت قوانین اولیه دستگاه قضایی را نشان می دهد.
در این بیانیه آمده است که این اقدام دستگاه قضایی مصر احتمالاً باعث تضعیف دورنمای ثبات طولانی مدت در مصر خواهد شد و این موضوع به ویژه در خصوص احکام اعدام مصداق دارد.
دادگاه جنایی منیا در جنوب مصر روز دوشنبه حدود ۷۰۰ نفر از هواداران محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده این کشور را که در میان آنها نام محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین نیز دیده می شود به اعدام محکوم کرد. این دادگاه در حکم دیگری، حکم اعدام ۴۹۲ نفر از مجموع ۵۲۹ نفری را که ماه مارس صادر شده بود به حبس ابد کاهش داد.
این حکم در حالی اعلام می شود که حکم اعدام ۳۷ نفر نیز که ۲۴ مارس اعلام شده بود،‌ تأیید شد.
منبع:  تابش