💢 تا اردیبهشت سال آینده مدیر عامل منطقه ازاد دوغارون مستقر می شود و فعالیتهای اجرایی اغاز می گردد 🔰 محسن پوراحمدی مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری صنعتی سرخس و دوغارون: 🔹تا اردیبهشت سال آینده اساسنامه منطقه آزاد دوغارون به تصویب می‌رسد و هیئت مدیره و مدیر عامل نیز مستقر می‌شوند. 🔹 حدفاصل میان تصویب […]

💢 تا اردیبهشت سال آینده مدیر عامل منطقه ازاد دوغارون مستقر می شود و فعالیتهای اجرایی اغاز می گردد

🔰 محسن پوراحمدی مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری صنعتی سرخس و دوغارون:

🔹تا اردیبهشت سال آینده اساسنامه منطقه آزاد دوغارون به تصویب می‌رسد و هیئت مدیره و مدیر عامل نیز مستقر می‌شوند.
🔹 حدفاصل میان تصویب و تأیید ایجاد منطقه آزاد تا تشکیل سازمان منطقه آزاد توسط دولت، مسئولیت راه‌اندازی منطقه را داریم و باید زمینه را برای واگذاری‌ها و تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری فراهم کنیم.
🔹 در بهره‌برداری از فاز نخست عملیات اجرایی منطقه آزاد باید ابتدا محصورسازی منطقه را انجام داده و گمرک را در مبادی ورودی و خروجی مستقر کنیم.
🔹همچنین فازبندی و زون‌بندی را انجام داده و براساس درخواست‌هایی که در حوزه تجارت، تولید، صنعت، معدن و مسائل اقتصادی وجود دارد، زیرساخت‌ها را تأمین کنیم.
🔹 بخش عمده نیازها در مناطق سرخس و دوغارون مربوط به لجستیک است که در حال تهیه زیرساخت‌های آن از جمله تخلیه و بارگیری، ترانزیت و ترانشیپمنت و مسائل مربوط به تشریفات گمرکی هستیم.
🔹 اکنون در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران متقاضی، ثبت تقاضاها و امضای تفاهم‌نامه هستیم تا مسائل را زون‌بندی کنیم. همچنین در این زمینه همکاری و مشورت‌های لازم را با سرمایه‌گذاران انجام می‌دهیم.
🔹 با همکاری فرمانداری‌ها و استانداری خراسان رضوی در حال تشکیل شورایی در راستای طراحی فاز نخست عملیات اجرایی مناطق آزاد دوغارون سرخس هستیم که در این زمینه در حال مذاکره و مشورت با فعالان اقتصادی و کشورهای افغانستان و ترکمنستان و سرکنسولگری‌های این کشورها هستیم.
🔹 با توجه به اینکه مدل منطقه آزاد دوغارون با مناطق آزاد قبلی تفاوتی نداشت، شورای عالی مناطق آزاد همان اساسنامه قبلی را برای این منطقه تصویب کرده و برای شورای نگهبان ارسال شده تا تأیید و ابلاغ شود.
🔹 می‌توانم این قول را بدهم که تا پیش از خرداد سال آینده منطقه آزاد دوغارون آماده بهره‌برداری است؛ چرا که طراحی فاز نخست آن انجام شده و بخشی از منطقه نیز محصور شده است.
🔹 با توجه به استقبال فعالان اقتصادی منطقه و ظرفیت موجود منطقه دوغارون پیش‌بینی می‌کنیم در مدت دو سال سرمایه‌گذاری در فاز نخست، عملیات اجرایی منطقه تکمیل شود.
🔹 با ائمه جمعه منطقه دوغارون و سرخس نشستی داشتیم و مقرر شد تعاونی‌های مرزنشینی ایجاد شود و به ساکنان در مرزها سهام شرکت‌های سهامی عام و شرکت‌های حاضر در بورس که در مناطق آزاد سرمایه‌گذاری می‌کنند، داده شود.
🔹 مردم بیشتر می‌توانند در مناطق سرخس و دوغارون نقش‌آفرینی کنند، چرا که خارج از مناطق مسکونی بوده و بستر لازم فراهم است که مردم در حوزه سرمایه‌گذاری و فرایند اقتصادی منطقه حضور پیدا کنند، به ویژه در بحث منابع مالی و ظرفیت اقتصادی و لجستیکی که هر دو منطقه آزاد دارند، می‌توانند کمک کنند.
🔹 بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی شهرستان تایباد توان مالی خوبی دارند و متقاضی سرمایه‌گذاری در منطقه هستند.
🔹با افغانستانی‌ها نیز نشستی برگزار کردند تا سرمایه‌گذاری مشترکی در منطقه آزاد دوغارون داشته باشند. زون وسیع و قابل توجهی برای این بازار مشترک ایران و افغانستان قرار دادیم./پایگاه اطلاع رسانی دکتر رحیمی

🌿🌿🌿🌿🌿
www.anvarweb.net
http://t.me/anvarweb