انوار وب: وزارت ارشاد جمهوری اسلامی گفته است در صورت حضور سلمان رشدی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، ایران در آن شرکت نخواهد کرد. از سلمان رشدی به طور رسمی برای حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب دعوت شده است. در صورتی که سلمان رشدی، نویسنده هندی‌تبار بریتانیایی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور یابد، ایران در این […]

انوار وب: وزارت ارشاد جمهوری اسلامی گفته است در صورت حضور سلمان رشدی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، ایران در آن شرکت نخواهد کرد.

از سلمان رشدی به طور رسمی برای حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب دعوت شده است.
 
در صورتی که سلمان رشدی، نویسنده هندی‌تبار بریتانیایی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور یابد، ایران در این بزرگترین رویداد فرهنگی در سطح بین‌المللی شرکت نخواهد کرد. این نظر هنوز به شکل رسمی اعلام نشده است.
 
به گزارش خبرگزاری‌های ایران، بامداد سه‌شنبه (۱۴ مهر) نمایندگان تشکل‌های نشر و ناشران دارای غرفه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت با عباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد اسلامی، به منظور بررسی حضور ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت‌وگو کردند.
 
بنا به گزارش‌ها “کلیه تشکل‌ها و ناشران حاضر در این نشست” به دعوت از نویسنده‌ نامدار بریتانیایی اعتراض کرده و از تمام ناشران جهان اسلام نیز خواسته‌اند که به اعتراض آنها بپیوندند.
 
عباس صالحی به خبرگزاری دانشجویی (ایسنا) گفته است که نمایشگاه کتاب فرانکفورت “باید نظر خود را عوض کند” در غیر این صورت هیچ ناشری از ایران در آن شرکت نخواهد کرد.
 
سلمان رشدی قرار است به همراه آخرین رمان خود به نام “دو سال، هشت ماه و بیست و هشت شب” در نمایشگاه بین‌المللی کتاب شرکت کند. این نمایشگاه از ۱۴ تا ۱۸ اکتبر در فرانکفورت برگزار می‌شود.
 
بسیاری از مسلمانان به خاطر رمان “آیه‌های شیطانی” به سلمان رشدی نفرت می‌ورزند.
منبع: دویچه وله