به گزارش انواروب «نیکولا سارکوزی» رییس جمهور فرانسه دستور اخراج پنج امام جماعت مسلمان را صادر کرده است.مقامات مسئول در فرانسه مدعي شده اند، این ائمه جماعت دارای اندیشه های افراطی بوده اند. از سوی دیگر سارکوزی با این اقدام می خواهد اقتدار و نیز مخالفت خود با دین مبین اسلام را به همگان نشان […]

به گزارش انواروب «نیکولا سارکوزی» رییس جمهور فرانسه دستور اخراج پنج امام جماعت مسلمان را صادر کرده است.
مقامات مسئول در فرانسه مدعي شده اند، این ائمه جماعت دارای اندیشه های افراطی بوده اند. از سوی دیگر سارکوزی با این اقدام می خواهد اقتدار و نیز مخالفت خود با دین مبین اسلام را به همگان نشان دهد به ویژه اینکه مخالفت با اسلام به یکی از اصلی ترین ملاک ها و اصول تبلیغاتی نامزدهای انتخابات آتی ریاست جمهوری فرانسه است.
در همین راستا رسانه های وابسته به مسلمانان اروپا با تأیید خبر صدور دستور اخراج این پنج امام جماعت، اعلام کردند این پنج نفر توسط نیروهای کوماندویی پلیس فرانسه 30 ماه مارس گذشته بازداشت شده اند.
دولت فرانسه با هدف توجیه صدور چنین حکمی برای اخراج این پنج فرد مسلمان، آنان را به ارتباط با القاعده متهم کرد.
در همین حال «کلود ژیان» وزیر کشور فرانسه نیز ضمن تأیید این خبر، گفت: بازداشت این پنج نفر حقیقت دارد. دو نفر از مجموع آنان چند روز پیش از فرانسه اخراج شدند و اکنون در خاک کشور ما نیستند.
شایان ذکر است این پنج امام جماعتی که دستور اخراج آنان صادر شده، از تونس، عربستان سعودی و ترکیه هستند. هفته گذشته نیز در اقدامی دیگر نیروهای امنیتی فرانسه به محله ای مسلمان نشین حمله و 17 نفر را بازداشت کرد.