انواروب: طرح «ازدواج آسان» برای حافظان قرآن با عنوان «رضوان» در نوار غزه آغاز شده است. به نقل از البوابه نیوز، انجمن تسهيل ازدواج و توسعه غزه با همکاری انجمن خیریه توسعه اجتماعی «الریاض» طرح «رضوان» به منظور تسهیل در امر ازدواج حافظان قرآن در نوار غزه را آغاز کرده است. این دو انجمن روز […]

انواروب: طرح «ازدواج آسان» برای حافظان قرآن با عنوان «رضوان» در نوار غزه آغاز شده است.

به نقل از البوابه نیوز، انجمن تسهيل ازدواج و توسعه غزه با همکاری انجمن خیریه توسعه اجتماعی «الریاض» طرح «رضوان» به منظور تسهیل در امر ازدواج حافظان قرآن در نوار غزه را آغاز کرده است.

این دو انجمن روز شنبه، ۱۶ بهمن‌ماه، طی نشستی خبری در غزه از اجرای طرح ازدواج آسان برای حافظان قرآن در غزه خبر دادند.
در بیانیه‌ای که در این نشست خبری قرائت شد، آمده است: طرح ازدواج آسان حافظان قرآن، برای جوانان بالای ۲۶ سال که ازدواج نکرده‌اند، اجرا می‌شود و نام‌نویسی در این طرح از دیروز آغاز شده است.
تشویق جوانان به تشکیل خانواده و روی‌آوردن به قرآن و همچنین تقویت تعامل و همبستگی اجتماعی از اهداف اجرای این طرح است و طرح در چهار مرحله و طی دو ماه اجرا می‌شود.

مرحله اول شامل فراخوان برای نام‌نویسی از حافظان قرآن به مدت سه هفته است، در مرحله دوم مسابقه حفظ قرآن برای آنان برگزار می‌شود و در مرحله سوم برنامه آموزشی به منظور آگاهی از نحوه مدیریت هزینه‌های ازدواج برای شرکت‌کنندگان اجرا خواهد شد.
در مرحله چهارم و پایانی نیز جشن پایان طرح برگزار و کمک‌های مالی در بین حافظان قرآن مشمول طرح، توزیع می‌شود.

مشمولین طرح باید حافظ قرآن باشند، مسابقه قرآن را با موفقیت پشت سر بگذارند، ازدواج اولشان باشد و اوضاع مالی خوبی نداشته باشند و همچنین تعهد دهند که در هزینه‌های ازدواج، اسراف نخواهند کرد.
منبع: ایکنا