انوار وب: استاندار سیستان و بلوچستان با حضور در منزل حجت‌الاسلام و المسلمین سیدضیاء طباطبایی و مولوی نظیر احمد سلامی با آنها دیدار و به گفتگو پرداخت. علی اوسط هاشمی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد دولت در استان به سفر اخیر دکترروحانی به استان اشاره کرد و از حضور گسترده روحانیون در برنامه‌های رئیس‌جمهور در […]

انوار وب: استاندار سیستان و بلوچستان با حضور در منزل حجت‌الاسلام و المسلمین سیدضیاء طباطبایی و مولوی نظیر احمد سلامی با آنها دیدار و به گفتگو پرداخت.

علی اوسط هاشمی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد دولت در استان به سفر اخیر دکترروحانی به استان اشاره کرد و از حضور گسترده روحانیون در برنامه‌های رئیس‌جمهور در استان تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: دغدغه و وظیفه اصلی ما عمل به شعارهای دولت تدبیر و امید و تحقق تمام و کمال وعده‌های این دولت است و با قصد قربت در این میدان وارد شده‌ایم.

هاشمی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان همواره نماد وحدت شیعه و سنی در کشور بوده است، تصریح کرد: دشمنان تلاش‌های بسیاری را برای ایجاد تفرقه میان اهل سنت و شیعه در استان انجام داده‌اند اما هوشیاری مردم شیعه و سنی و همچنین آگاهی بخشی روحانیون و علما، دشمنان را ناکام گذاشته است.

وی ادامه داد: وجود منابع و معادن گوناگون در استان ظرفیت و فرصتی بی‌نظیر برای شکوفایی، پیشرفت و توسعه استان است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: توجه به حقوق اقوام و مذاهب و حفظ و ارتقاء شان و منزلت اجتماعی آنان، از جمله مهمترین مسائل مورد توجه دولت تدبیر و امید است.

وی به شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نیز اشاره کرد و گفت: همه ما باید با پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی، سهم خود را در تحقق شعار سال که همانا مرتفع نمودن مسائل و مشکلات فرهنگی و اقتصادی کشور است ایفا کنیم.

همچنین در این دیدار حجت‌الاسلام سیدضیاء طباطبایی و مولوی سلامی ضمن تقدیر از استاندار به جهت حضور و دیدار با آنها بر اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مبنی بر مسئله اتحاد اسلامی و شعار سال ۹۳، اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی تاکید کردند.

شایان ذکر است حجت‌الاسلام و المسلمین سیدضیاء طباطبایی یکی از شخصیت‌های معروف انقلابی در استان است که هم اکنون در مراکز عالی آموزشی به تدریس دروس قرآنی مشغول است.

همچنین مولوی سلامی نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری و از بزرگان و ریش سفیدان اهل سنت استان محسوب می‌شود.
منبع: ایسنا