انواروب: رژیم اشغالگر صهیونیستی، ساخت بزرگترین آموزشگاه نظامی را در منطقه «جبل الزیتون» که مشرف به مسجدالاقصی است، آغاز کرد. به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، براساس این طرح در منطقه جبل الزیتون در قدس اشغالی دانشکده‌ای بزرگ در شمال شرقی منطقه قدیمی قدس ساخته می‌شود که شامل مرکز فرماندهی،ستاد نظامی و دفاتری برای […]

انواروب: رژیم اشغالگر صهیونیستی، ساخت بزرگترین آموزشگاه نظامی را در منطقه «جبل الزیتون» که مشرف به مسجدالاقصی است، آغاز کرد.

به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، براساس این طرح در منطقه جبل الزیتون در قدس اشغالی دانشکده‌ای بزرگ در شمال شرقی منطقه قدیمی قدس ساخته می‌شود که شامل مرکز فرماندهی،ستاد نظامی و دفاتری برای فرماندهان است و حدود 400 دانشجو و 130 استاد نظامی را در خود جای خواهد داد.

«مفید ابوغانم»، رئیس کمیته دفاع از اراضی جبل الزیتون در این باره گفت: این طرح در چارچوب شهرک‌سازی در مناطق فلسطینی و با حمایت کابینه رژیم صهیونیستی اجرا می‌شود و هدف از آن یهودی‌سازی قدس است.

از سوی دیگر، صهیونیست‌ها در پی اجرای طرحی موسوم به «شرواتس» هستند که براساس آن ساختمانی بزرگ و چند طبقه با 20 میلیون دلار بودجه ساخته می‌شود. در این ساختمان، دفاتری برای موسسه‌های یهودی و دفتر صندوق میراث مبدأ، دفتر موسوم به بازسازی دیوار ندبه و اماکن مقدس جای می‌گیرد.

دیوار ندبه چسبیده به مسجدالاقصی به دیوار غربی این مسجد مرتبط است و از آن به عنوان مرکز گردشگری یهودیان استفاده می‌شود.

«خالد ابوعرفه»، وزیر سابقِ امور قدس در این زمینه گفت: این طرح، برای شهر بیت‌المقدس، فاجعه خواهد بود و مسجدالاقصی را تهدید می‌کند. این طرح به این سبب فاجعه‌ای برای ملت فلسطین به شمار می‌رود که آینده مسجدالاقصی را تهدید می‌کند و خطرِ آن چندین جنبه دارد که از میان آن ها می‌توان خطرات امنیتی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و تاریخی اشاره کرد.

رژیم صهیونیستی مدت‌هاست که از هر بهانه‌ای برای یهودی سازی قدس اشغالی و مسجدالاقصی و همچنین شهرک‌سازی در اراضی فلسطینی استفاده می‌کند.

تاکنون ده‌ها کیلومتر از اراضی فلسطینی‌های قدس در این چارچوب اشغال شده است.
منبع: ایکنا