انوار وب: « مار لویس رافاییل اول ساکو» خطاب به مسیحیان عراقی اعلام کرد: با وجود تمام سختی ها و رنج هایی که از آن ها سخن گفته می شود، به کشورهایتان بازگردید؛ زیرا اسلام از حقوق اقلیت ها حمایت می کند.به گزارش شفقنا به نقل از دویچه وله، اسقف مار لویس ساکو اسقف مسیحیان […]

انوار وب: « مار لویس رافاییل اول ساکو» خطاب به مسیحیان عراقی اعلام کرد: با وجود تمام سختی ها و رنج هایی که از آن ها سخن گفته می شود، به کشورهایتان بازگردید؛ زیرا اسلام از حقوق اقلیت ها حمایت می کند.
به گزارش شفقنا به نقل از دویچه وله، اسقف مار لویس ساکو اسقف مسیحیان کلدانی در عراق و تمام جهان است که دارای درجه دکتری در رشته علوم کلیسایی از دانشکاه روم در سال ۱۹۸۳ می باشد؛ علاوه بر آن فوق لیسانس رشته فقه اسلامی و دکترای رشته تاریخ عراق را نیز کسب کرده است.
وی در خصوص هدف از دعوت مسیحیان به بازگشت به کشورهایشان گفت: وجود مسیحیان در عراق جایگاه آنان را تقویت کرده و مسیحیت را دین دوم در این کشور معرفی می کند؛ در غیر این صورت تنها یک اقلیت باقی خواهند ماند که هیج رای و نظر و جایگاهی ندارند.
وی با بیان  این که بعد از سال ۲۰۰۳ تعداد زیادی از مسیحیان عراق به خارج از کشورشان سفر کردند؛ تاکید کرد: تا سال ۱۹۸۷ در این کشور حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسیحی در عراق زندگی می کردند که اکنون تنها ۶۰۰ هزار نفر از ان ها باقی مانده اند و همین تعداد نیز روز به روز کاهش می یابد.
وی با اشاره به این که تمام گروه ها در عراق فاقد امنیت اجتماعی هستند، افزود: هر چند مدت یک بار یک اتومبیل بمب گذاری شده در محله های اهل تسنن یا شیعی نشین منفجر می شود، بنابراین مسیحیان تنها گروه قربانی در این کشور نیستند؛ با وجود تمام این ها اسلام از عاملان این جنایت ها بری بوده و از حقوق اقلیت های دینی حمایت می کند.