انوار وب: « مار لویس رافاییل اول ساکو» خطاب به مسیحیان عراقی اعلام کرد: با وجود تمام سختی ها و رنج هایی که از آن ها سخن گفته می شود، به کشورهایتان بازگردید؛ زیرا اسلام از حقوق اقلیت ها حمایت می کند.به گزارش شفقنا به نقل از دویچه وله، اسقف مار لویس ساکو اسقف مسیحیان […]

انوار وب: « مار لویس رافاییل اول ساکو» خطاب به مسیحیان عراقی اعلام کرد: با وجود تمام سختی ها و رنج هایی که از آن ها سخن گفته می شود، به کشورهایتان بازگردید؛ زیرا اسلام از حقوق اقلیت ها حمایت می کند.
به گزارش شفقنا به نقل از دویچه وله، اسقف مار لویس ساکو اسقف مسیحیان کلدانی در عراق و تمام جهان است که دارای درجه دکتری در رشته علوم کلیسایی از دانشکاه روم در سال 1983 می باشد؛ علاوه بر آن فوق لیسانس رشته فقه اسلامی و دکترای رشته تاریخ عراق را نیز کسب کرده است.
وی در خصوص هدف از دعوت مسیحیان به بازگشت به کشورهایشان گفت: وجود مسیحیان در عراق جایگاه آنان را تقویت کرده و مسیحیت را دین دوم در این کشور معرفی می کند؛ در غیر این صورت تنها یک اقلیت باقی خواهند ماند که هیج رای و نظر و جایگاهی ندارند.
وی با بیان  این که بعد از سال 2003 تعداد زیادی از مسیحیان عراق به خارج از کشورشان سفر کردند؛ تاکید کرد: تا سال 1987 در این کشور حدود یک میلیون و 500 هزار مسیحی در عراق زندگی می کردند که اکنون تنها 600 هزار نفر از ان ها باقی مانده اند و همین تعداد نیز روز به روز کاهش می یابد.
وی با اشاره به این که تمام گروه ها در عراق فاقد امنیت اجتماعی هستند، افزود: هر چند مدت یک بار یک اتومبیل بمب گذاری شده در محله های اهل تسنن یا شیعی نشین منفجر می شود، بنابراین مسیحیان تنها گروه قربانی در این کشور نیستند؛ با وجود تمام این ها اسلام از عاملان این جنایت ها بری بوده و از حقوق اقلیت های دینی حمایت می کند.