مسلمانان در سال ۲۰۵۰ به پرجمعیت ترین و پراهمیت ترین جماعت جهان مبدل می شوند. به گزارش انواروب به نقل از شبستان، براساس مطالعات مختلف با توجه به سیر جمعیتی و رشد اسلام این دین مبین در سال 2050 در سطر نسبت به سایر ادیان قرار می گیرد. به این ترتیب، مسلمانان در سال 2050 […]

مسلمانان در سال ۲۰۵۰ به پرجمعیت ترین و پراهمیت ترین جماعت جهان مبدل می شوند.

به گزارش انواروب به نقل از شبستان، براساس مطالعات مختلف با توجه به سیر جمعیتی و رشد اسلام این دین مبین در سال 2050 در سطر نسبت به سایر ادیان قرار می گیرد. به این ترتیب، مسلمانان در سال 2050 به پرجمعیت ترین و پراهمیت ترین جماعت جهان مبدل می شوند.
براساس این تحقیقات شمار مسلمانان در سال 2050 به 11 تا 22 میلیون نفر یعنی 8 تا 15 درصد از جمعیت کل جهان می رسد.
رومان سیلانتیو، اسلام شناس روسی در این باره می گوید: اسلام در میان ادیانی قرار گرفته است که باورهای اعتقادی در آنها برای پیروانشان بسیار کمرنگ شده و آنها نسبت به دینشان تعلق ندارند و مسئولیت پذیر نیستند.
به گزارش لو متن، بیشترین جمعیت مسلمانان در میان ملیت های دریای سیاه و دریای خزر مستقر هستند.
دکتر محمد حسن فغفوری استاد علوم دینی و تاریخ دانشگاه جورج و کالج مری واشینگتن ایالات متحده آمریکا در مورد دلایل علاقه مند شدن روز افزون مردم به دین مبین اسلام در مصاحبه با خبرگزاری صدای افغان گفت: دین اسلام به عنوان یکی از ادیان ابراهیمی و تسخیر کننده فکرهای جستجو گر و کنجکاو دانشمندان و مردم روشن فکر در تمامی کشورهای جهان از جمله در میان مردم آمریکا پس از دین مسیحیت از جایگاه معنوی و بی همتایی برخوردار است.
در رابطه با مردم آمریکا باید گفت که افزایش پیروان دین اسلام به درستی نشان دهنده درک و فهم بالای مردم بخصوص دانشجویان و اساتید دانشگاه های ایالات متحده آمریکا از دینی است که بیانگر و راهنمای انسان ها برای شناخت کامل از عظمت و وجود خداوند متعال می باشد.
وی معتقد است که قسمت بزرگی از مجامع فکری در آمریکا با انجام تحقیقات و مطالعه دقیق در مورد احکام دین اسلام به حقانیت دین اسلام پی برده اند.