انوار وب: تعدادی از نمایندگان اسلام‌ستیز بلژیک به عرضه مواد غذایی با برچسب حلال در بوفه پارلمان اعتراض کردند.
به گزارش رسا، گروهی از نمایندگان اسلام‌ستیز پارلمان بلژیک پس از مشاهده مواد غذایی عرضه‌شده در بوفه پارلمان که برچسب «حلال» روی آن‌ها وجود دارد، در صفحات شخصی خود در «فیسبوک» و «توئیتر» به شدت با این موضوع مخالفت کردند.
«ژاکلین گلانت»، یکی از این افراد است که عرضه محصولات غذایی حلال در پارلمان را «غیرقابل قبول» خوانده و تاکید کرد: من با فروش محصولات حلال در کشور مخالفتی ندارم ولی عرضه این محصولات در پارلمان فدرال قابل باور نیست دولت بلژیک حامی هیچ گروه دینی نیست و عرضه محصولات حلال در بوفه پارلمان خلاف قوانین به‌شمار می‌رود.
وی افزود: ما حق نداریم از پیروان هیچ دین یا مذهبی حمایت کنیم چراکه دولت باید در این‌گونه موارد خنثی عمل کند؛ درحالی‌که فروش محصولات حلال به مفهوم صدور مجوز برای حمایت از تولیدکنندگان یا مصرف‌کنندگان مسلمان است.
این نماینده پارلمان بلژیک در پایان تاکید کرد: عرضه محصولات با برچسب حلال حتی در جلسات کمیسیون نیز تصویب نشده است و مشخص نیست که چگونه این محصولات وارد پارلمان شده‌اند.
تعداد دیگری از نمایندگان پارلمان بلژیک نیز ضمن حمایت از اظهارات ژاکلین گلانت، توقف عرضه محصولات حلال در ساختمان پارلمان را خواستار شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.