انواروب: رئیس سازمان حج و زیارت از بکارگیری ۲۵۰ یخچال برای کاروان‌ها در منا و عرفات و استقرار ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه کولر در چادرهای زائران ایرانی در عرفات به عنوان دیگر خدماتی نام برد که برای اولین بار در ایام تشریق در اختیار زائران ایرانی قرار می‌گیرد.
به گزارش فارس، سعید اوحدی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان، با « بندر بن حجار» وزیر حج عربستان در محل دفتر وزیر حج در جده دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار ضمن تحسین نظم زائران ایرانی، برای تسهیل در خدمت‌رسانی به زائران کشورمان در مشاعر مقدسه دستور ویژه صادر کرد و همچنین برای افزایش ۵۰ درصدی تعداد زائران ایرانی در عمره ۹۳ – ۱۳۹۲ اعلام آمادگی کرد.
اوحدی درباره جزئیات دیدار صمیمانه با وزیر حج عربستان، گفت: در این دیدار، از دقت‌نظر کشور میزبان به لحاظ تسهیل در امر خدمت‌رسانی به زائران ایرانی تشکر کردیم. تامین خدماتی ویژه برای زائران ایرانی در ایام تشریق، در قالب یک قرارداد انجام می‌شود که طرف سعودی در این قراردادها مساعدت کرده و وزیر حج عربستان نیز دستور صریح داده که در ارائه هیچ خدمتی به زائران ایرانی، کوتاهی صورت نگیرد.
وی در تشریح خدمات ویژه‌ای که در ایام تشریق در اختیار زائران ایرانی قرار می‌گیرد، گفت: در حج امسال، متراژ زمین‌هایی که در منا و عرفات در اختیار کشورها قرار می‌دهند را کاهش داده‌اند اما از متراژ زمین‌های در اختیار زائران ایرانی کم نکرده‌اند. کف چادرهای زائران ایرانی در عرفات با ۲۳ هزار تخته فرش، مفروش می‌شود.
رئیس سازمان حج و زیارت از بکارگیری ۲۵۰ یخچال برای کاروان‌ها در منا و عرفات و استقرار ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه کولر در چادرهای زائران ایرانی در عرفات به عنوان دیگر خدماتی نام برد که برای اولین بار در ایام تشریق در اختیار زائران ایرانی قرار می‌گیرد.
رئیس سازمان حج و زیارت از موافقت وزیر حج عربستان برای افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت اعزام زائران ایرانی در عمره ۹۳ – ۱۳۹۲ خبر داد و گفت: وزیر حج عربستان آمادگی خود را برای اعزام ۷۵۰ هزار زائر ایرانی در عمره ۹۳ – ۱۳۹۲ اعلام کرد و به معاون وزارت حج دستور داد تا سیستم صدور ویزا برای زائران عمره‌‎گزار ایرانی از اول ماه صفر باز شود.
اوحدی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار پیام دعوت علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان را به وزیر حج عربستان ابلاغ کرد که مورد استقبال وزیر حج عربستان قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.