انواروب: معاون نخست‌وزیر هلند در گفت‌وگویی تلویزیونی ضمن اعلام برائت از «گیرت ویلدرز»، نماینده اسلام‌ستیز پارلمان، وی را به ایجاد تفرقه متهم کرد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «atlasinfo»، «لودویک آشر»، معاون نخست‌وزیر هلند و وزیر امور اجتماعی این کشور، عصر دیروز، 29 آذرماه، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «NOS» این کشور، با اشاره به اقدامات ضداسلامی «گیرت ویلدرز»، رهبر حزب راست‌گرای افراطی پارلمان هلند، وی را به ایجاد تفرقه میان شهروندان متهم کرد.
لودویک آشر تصریح کرد: اقدامات ویلدرز که چندسالی است حمله به اسلام را در دستورکار خود قرار داده است، غیرقابل قبول بوده و احساسات شهروندان را جریحه‌دار کرده است؛ توهین به یک دین راه درستی برای مقابله با افراط‌گرایی نیست چراکه همین روش، نوعی افراط‌گرایی به‌شمار می‌رود.
وزیر امور خارجه هلند نیز اقدامات رهبر حزب راست‌گرای افراطی «آزادی» را ناخوشایند توصیف و تاکید کرد که مبارزه با افراط‌گرایان به روشی که وایلدرز در پیش گرفته است، می‌تواند نتیجه عکس ایجاد کند و افراط‌گرایان از همین اقدامات برای رواج خشونت استفاده کنند.
گیرت ویلدرز پس از ساخت فیلم موهن ضدقرآنی «فتنه» و انتشار مقالات ضداسلامی در سایت‌های اینترنتی، در تازه‌ترین اقدام موهن خود تصمیم گرفته است که پلاکاردهایی در رد اسلام در سطح شهرهای بزرگ هلند نصب کند که این اقدام با واکنش مقامات سیاسی و علمای مسلمان مواجه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.