به گزارش ارقام، این نمازخانه معلق جهان واقع در هتل «العنوان ـ جبل عمر» مشرف بر اماکن مقدس از جمله مسجدالحرام و کعبه شریف است. وزن این نمازخانه ۶۵۰ تن و برای اولین بار بر روی پلی در ارتفاع ۳۱۲ متری از زمین و ۴۸۳ متری از سطح دریا ساخته شده و دو برج دوقلو […]

به گزارش ارقام، این نمازخانه معلق جهان واقع در هتل «العنوان ـ جبل عمر» مشرف بر اماکن مقدس از جمله مسجدالحرام و کعبه شریف است.

وزن این نمازخانه ۶۵۰ تن و برای اولین بار بر روی پلی در ارتفاع ۳۱۲ متری از زمین و ۴۸۳ متری از سطح دریا ساخته شده و دو برج دوقلو را در طبقات ۳۶، ۳۷ و ۳۸ بهم متصل می‌کند.
مساحت این نمازخانه معلق ۵۵۰ متر مربع است و بیش از ۵۲۰ نمازگزار گنجایش دارد. یک پل به طول ۴۰ متر و عرض ۱۲ متر این دو برج را به هم مرتبط می‌کند. این نمازخانه معلق  متشکل از فولاد، بتون آرمه با روکش مقاوم نسوز ساخته شده و با دو طاق بزرگ و ویژگی‌های معماری عربی اسلامی متمایز می‌شود.

به گفته خالد العمودی، مدیر اجرایی شرکت توسعه جبل عمر، این نمازخانه به دلیل ارتفاع بی‌نظیر خود و طراحی در فضایی منحصر به فرد روی پل، وارد کتاب ثبت رکوردهای جهانی گینس شد که این امر باعث افتخار و خبری خوب برای زائران و عمره‌گزارانی است که راهی سرزمین وحی می‌شوند چراکه مکانی ایده‌آل برای نماز با چشم‌اندازهای شگفت‌انگیز از جمله مسجد‌الحرام است.
وی افزود: نمازگزاران در این مکان می‌توانند از فرصت تماشای طلوع و غروب خورشید در مکه که تجربه‌ای معنوی و سرشار از آرامش است و شعاع خورشید به محوطه نمازخانه جلوه‌ای ویژه می‌بخشد بهره ببرند.

دکوراسیون داخلی این نمازخانه جدید ترکیبی از طرح‌های عربی اصیل و طرح‌های مدرن فاخر است و روی ستون‌های داخلی نمازخانه عباراتی نوشته شده به خط عربی از جمله اسماء الله الحسنی است که منعکس کننده میراث اصیل اسلامی بوده و با نورپردازی جلوه‌ای ویژه به فضای آن می‌دهد.
بخش صنعت سیاحت و زیارت عربستان شاهد رقابت گسترده‌ای بین ارائه‌دهندگان خدمات به زائران در مکه مکرمه است، به طوری که همه آنها برای ارائه بهترین خدمات به زائران بیت‌الله الحرام تلاش می‌کنند تا برای آنها راحتی، آسایش و تسهیل در ادای شعائر را ایجاد کنند.
مکه مکرمه به خصوص شاهد طرح‌ها و پروژه‌های خلاقانه متعددی است که سطح ویژه‌ای از خدمات را برای راحتی حجاج و زائران که به دنبال تجربه‌ای معنوی هستند ارائه و به خواسته‌های آنها پاسخ می‌دهد./ایکنا