انوار وب: فلسطینی‌ها خواهان خروج نیم‌میلیون اسرائیلی از شهرک‌های واقع در مناطق اشغالی هستند۲۵ سازمان امداد بین‌المللی گفته‌اند که تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها در اراضی اشغالی بیت‌المقدس شرقی و کرانه باختری در ماه‌های اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است. این سازمان‌های خیریه در بیانیه‌ای مشترک به آماری از سازمان ملل متحد و گروه‌های حقوق بشری […]

انوار وب: فلسطینی‌ها خواهان خروج نیم‌میلیون اسرائیلی از شهرک‌های واقع در مناطق اشغالی هستند
۲۵ سازمان امداد بین‌المللی گفته‌اند که تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها در اراضی اشغالی بیت‌المقدس شرقی و کرانه باختری در ماه‌های اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است.

این سازمان‌های خیریه در بیانیه‌ای مشترک به آماری از سازمان ملل متحد و گروه‌های حقوق بشری اسرائیل استناد کرده‌اند که حاکی از افزایش ۴۳ درصدی تخریب‌ها از زمان از سرگیری مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطینی ها در اواخر تابستان است.
آکسفام و کریسشن‌اید از جمله این سازمان‌ها هستند که در بیانیه‌شان گفته اند ۶۶۳ ساختمان متعلق به فلسطینی‌ها در سال گذشته میلادی ویران شده که در پنج سال گذشته بی‌سابقه است.
این سازمان‌ها همچنین از ایجاد محدودیت‌های شدید در کمک‌رسانی به کسانی که از “تخریب‌های غیرقانونی” آسیب دیده‌اند، انتقاد کرده و این محدودیت‌ها را نقض تعهدات اسرائیل برای ایجاد امکان کمک رسانی دانسته‌اند.
چند روز پیش صلیب سرخ بین‌المللی اعلام کرد که تحویل چادرهای اسکان به فلسطینی‌هایی را که در اثر تخریب‌ها در مرز اردن بی‌خانمان شده اند، متوقف می‌کند.
این سازمان ممانعت اسرائیل و ضبط و توقیف کمک‌ها را دلیل این تصمیم خود اعلام کرده است.
دولت اسرائیل می‌گوید خانه‌های تخریب‌شده بدون مجوز ساخته شده‌اند. اما مقام‌های محلی فلسطینی می‌گویند دولت اسرائیل مجوز ساخت برای آنها صادر نمی‌کند.
فلسطینی‌ها خواهان خروج حدود نیم میلیون شهرک‌نشین اسرائیلی از مناطق اشغالی هستند اما اسرائیلی‌ها تن به چنین خواسته‌ای نمی‌دهند و این مناطق را بخشی از سرزمین‌ موعود خود می‌دانند.
منبع: بی بی سی