وزارت امور خارجه آمریکا بار دیگر با اعلام مخالفت خود با تصمیم رژیم صهیونیستی درخصوص گسترش فعالیت های شهرک سازی تاکید کرد چنین اقدامی به تلاش ها درجهت اجرای راه حل دوطرف و پایان دادن به مناقشه اسرائیل و فلسطین ضربه می زند.به گزارش انواروب به نقل از تقریب، “مارک تونر” سخنگوی وزارت امور خارجه […]

وزارت امور خارجه آمریکا بار دیگر با اعلام مخالفت خود با تصمیم رژیم صهیونیستی درخصوص گسترش فعالیت های شهرک سازی تاکید کرد چنین اقدامی به تلاش ها درجهت اجرای راه حل دوطرف و پایان دادن به مناقشه اسرائیل و فلسطین ضربه می زند.
به گزارش انواروب به نقل از تقریب، “مارک تونر” سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد واشنگتن با هرگونه اقدام یکجانبه ازجمله فعالیت های شهرک سازی در کرانه باختری رود اردن و شرق بیت المقدس مخالف است زیرا چنین اقداماتی باعث پیچیده شدن تلاش ها برای ازسرگیری مذاکرات مستقیم و دوجانبه بین اسرائیل و فلسطین خواهد شد .
همچنین وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای از تصمیم رژیم صهیونیستی برای ادامه شهرک سازی در سرزمین های اشغالی فلسطین ابراز نگرانی کرد.
از طرفی مقامات فرانسه و انگلیس در اقدامی بی سابقه از احتمال فراخواندن سفرای خود از فلسطین اشغالی خبردادند.
تصمیم مقامات اروپایی پس از آن اتخاذ شد که مقامات اسرائیل با ساخت سه هزار باب منزل مسکونی برای شهرک نشینان در اطراف بیت المقدس شرقی موافقت کردند.
“فرانسوا اولاند ” رئیس جمهور فرانسه با ابراز نگرانی از شهرک سازی رژیم صهیونیستی خواستار از سرگیری مذاکرات فلسطینی -اسرائیلی به محض امکان شد.
وزارت خارجه اتریش نیز از برنامه رژیم صهیونیستی برای گسترش شهرک سازی یهودیان در کرانه باختری رود اردن و شرق بیت المقدس, بشدت انتقاد و آن را محکوم کرد.
” کارل بیلت ” وزیر امور خارجه سوئد ضمن اشاره به تلاش کشورش برای استفاده از شیوه های دیپلماتیک به منظور منصرف کردن رژیم صهیونیستی از تصمیم برای گسترش شهرک سازی ها در مناطق اشغالی، تأکید کرد: درصورت بی نتیجه بودن شیوه های دیپلماتیک، ما به اقدامات دیگری نیز خواهیم اندیشید.
اما با این حال و بر اساس آخرین اخبار یک منبع آگاه در دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه اعلام کرد دولت این رژیم با وجود فشارهای بین المللی از تصمیم خود برای ازسرگیری ساخت شهرک ها در واکنش به اقدام فلسطینیان در سازمان ملل متحد ، چشم پوشی نخواهد کرد.
این منبع که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد:« اسرائیل همواره بر منافع حیاتی خود حتی زیر فشارهای بین المللی تاکید کرده است و تغییری در تصمیمی که گرفته شده است وجود نخواهد داشت . اقدام فلسطینیان در سازمان ملل نقض آشکار توافقنامه هایی است که جامعه بین المللی تضمین کرده است.»
آلمان که قرار است این هفته پذیرای نتانیاهو باشد اعلام کرد بسیار نگران است و اعلام کرد این تصمیم اسرائیل به ازسرگیری گفتگوها آسیب وارد می سازد.