انوار وب:  سازمان عفو بین‌الملل رژیم اسرائیل را برای تهاجم به فلسطینیان بر سر پرونده سه شهرک‌نشین اسرائیلی مورد انتقاد قرار داده است. سازمان عفو بین‌الملل رژیم اسرائیل را برای تهاجم به فلسطینیان بر سر پرونده سه شهرک‌نشین اسرائیلی مورد انتقاد قرار داده است.این گروه حقوق بشری روز سه‌شنبه (۱۰ تیر) اعلام […]

 

 

 

انوار وب:  سازمان عفو بین‌الملل رژیم اسرائیل را برای تهاجم به فلسطینیان بر سر پرونده سه شهرک‌نشین اسرائیلی مورد انتقاد قرار داده است.

سازمان عفو بین‌الملل رژیم اسرائیل را برای تهاجم به فلسطینیان بر سر پرونده سه شهرک‌نشین اسرائیلی مورد انتقاد قرار داده است.
این گروه حقوق بشری روز سه‌شنبه (۱۰ تیر) اعلام کرد: عملیات کنونی رژیم تل‌آویو علیه فلسطینیان در کرانه باختریِ اشغالی نقض آشکار قوانین بین‌المللی انسانی است.
“فیلیپ لوتر”، مدیر مسئول امور خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان عفو بین‌الملل، گفت: «هیچ چیز نمی‌تواند ربودن (فلسطینیان) و کشتار آنها را توجیه کند و ما بار دیگر این اقدامات را محکوم می‌کنیم. عدالت باید در مورد افراد خاطی اجرا شود.»
لوتر گفت مقامات رژیم اسرائیل نمی‌توانند با مجازاتِ جمعیِ فلسطینیان عدالت را در مورد مسئولانِ مرگ این سه شهرک‌نشین اجرا کنند.
وی افزود: «عدالت با انتقام‎جویی اسرائیل به واسطه مجازات جمعی فلسطینیان و یا نقض سایر حقوق آنها برقرار نمی‌شود. مقامات اسرائیل باید به جای این اقدامات، تحقیقاتی کامل و بی‌طرفانه را آغاز و مظنونان را عادلانه محاکمه کنند.»
این گروه حقوق بشری ۱۷ ژوئن در اقدامی مشابه مجازات جمعی فلسطینیان از سوی رژیم اسرائیل بر سر این مساله را محکوم کرد.

زخمی شدن 10 شهروند فلسطینی در نوار غزه
جنگنده‌های اسرائیلی در حملات هوایی جدید علیه نوار محاصره شده غزه دستکم ۱۰ فلسطینی را زخمی کردند.
ارتش اسرائیل اعلام کرد جنگنده‌های این رژیم بامداد پنجشنبه (۳ ژوئیه، ۱۲ تیر) ۱۵ منطقه در بخش شمالی نوار غزه را هدف قرار دادند.
اشرف القدره، رئیس امور اضطراری غزه، گفت: دست‎کم ۱۰ غیر نظامی در پی این تهاجم رژیم تل آویو زخمی شدند که حال یکی از آن‌ها وخیم است.
 رژیم اسرائیل در راستای بخشی از عملیات نظامی که در ابتدا ظاهرا برای یافتن سه شهرک نشین بود، حملات هوایی علیه نوار ساحلی غزه را شدت بخشیده است. رژیم اسرائیل ادعا کرده بود که این سه اسرائیلی در ۱۲ ژوئن مفقود شده‌اند. اجساد این سه اسرائیلی کمی بعد در ۳۰ ژوئن در حوالی روستای حلحول، واقع در شمال شهر الخلیل (حبرون) در کرانه باختری اشغالی پیدا شد.
تل آویو ادعا می‌کند حماس مسئول مرگ این سه نفر است. حماس این ادعا را تکذیب کرده است.

غزه از ژوئن ۲۰۰۷ میلادی تحت محاصره قرار دارد و این شرایط افت استاندارد زندگی، میزان غیرمنتظره‌ی بیکاری و فقر گسترده در این منطقه را موجب شده است.
رژیم اسرائیل حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از ساکنان غزه را از حقوق اساسی خود نظیر آزادی نقل مکان، اشتغال و خدمات بهداشتی و آموزشی مناسب محروم کرده است.
منبع: اخبار جهان اسلام