انواروب: اجلاس اضطراری سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی برای بررسی اوضاع قدس و مسجدالاقصی در اندونزی برگزار می‌شود. به نقل از خبرگزاری بین‌المللی اسلامی(اینا)، پس از این که مراکش به دلایل نامعلومی از میزبانی اجلاس اضطراری سران کشورهای اسلامی درباره فلسطین و مسجدالاقصی عذرخواهی کرد، کشور اندونزی برای میزبانی این اجلاس انتخاب شد. این […]

انواروب: اجلاس اضطراری سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی برای بررسی اوضاع قدس و مسجدالاقصی در اندونزی برگزار می‌شود.

به نقل از خبرگزاری بین‌المللی اسلامی(اینا)، پس از این که مراکش به دلایل نامعلومی از میزبانی اجلاس اضطراری سران کشورهای اسلامی درباره فلسطین و مسجدالاقصی عذرخواهی کرد، کشور اندونزی برای میزبانی این اجلاس انتخاب شد.

این اجلاس روزهای 17 و 18 اسفندماه سال جاری به درخواست «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و با موضوع بررسی تحولات اخیر قدس و مسجدالاقصی برگزار می‌شود.

«ایاد امین مدنی»، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، طی روزهای گذشته مذاکرات فشرده‌ای با مسئولان ارشد اندونزی و فلسطین برای بحث و تبادل‌نظر درباره مقدمات برگزاری این اجلاس انجام داده است.

آخرین تحولات مسئله فلسطین و افزایش هتک حرمت مقدسات فلسطین توسط اشغالگران صهیونیست از موضوعاتی است که در این اجلاس به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

شهر «جاکارتا»، پایتخت اندونزی، در ماه دسامبر گذشته نیز میزبان کنفرانسی بین‌المللی با موضوع «قدس و روزهای فرهنگی فلسطین» بود.
منبع: ایکنا