انوار وب: اولین موزه اسلامی استرالیا با تلفیق میراث اسلامی و فرهنگ استرالیایی،درهای خود را به روی عموم باز کرد تا فرهنگ اسلامی را به نمایش بگذارد و چهره واقعی اسلام را معرفی کند.اولین موزه اسلامی استرالیا با تلفیق میراث اسلامی و فرهنگ استرالیایی، درهای خود را به روی عموم باز کرد تا فرهنگ اسلامی […]

انوار وب: اولین موزه اسلامی استرالیا با تلفیق میراث اسلامی و فرهنگ استرالیایی،درهای خود را به روی عموم باز کرد تا فرهنگ اسلامی را به نمایش بگذارد و چهره واقعی اسلام را معرفی کند.
اولین موزه اسلامی استرالیا با تلفیق میراث اسلامی و فرهنگ استرالیایی، درهای خود را به روی عموم باز کرد تا فرهنگ اسلامی را به نمایش بگذارد و چهره واقعی اسلام را معرفی کند.

مصطفی فهور، یکی از تاسیس کنندگان موزه اسلامی استرالیا در گفتگو با «ای بی سی» نیوز در این باره گفت: من فکر می کنم که هنر ابزاری جهانی تر است و می تواند مردم را با هر مذهب و فرهنگی گرد هم بیاورد و اینجاست که شما می توانید یاد بگیرد و متوجه شوید که این اختلاف ها را جشن گرفته اید تا بر ان فائق آیید.
وی افزود: هدف از تاسیس این موزه ایجاد یک تلفیق میان ساختارهای استرالیایی است و در آن تعداد زیادی از آثار هنری علمی اسلامی به نمایش گذاشته می شود.
رویای افتتاح اولین موزه اسلامی استرالیا که از سال 2010 میلادی فرآیند آن آغاز شده در ماه جاری تحقق پیدا کرد تا مشارکت مسلمانان در استرالیا تببین شده و تصورات غلطی که درباره اسلام وجود دارد،زدوده شود.
این موزه که با هزینه 10 میلیون دلاری در ملبورن افتتاح شده معرف اصول اساسی اسلام در قالب های مختلف هنری است.
انتظار می رود که این موزه فهم و درک مردم استرالیا از اسلام را بالا برده و به ایجاد پل ارتباطی میان جوامع در این کشور کمک کند.
منبع: شبستان