انواروب: سمینار بین‌المللی «فرهنگ حکومت‌داری و حکومت فرهنگ در جهان عربی؛ واقعیت و چالش‌ها» 29 تا 31 فروردین‌ماه به منظور بررسی فرهنگ حکومت‌داری در کشورهای اسلامی در تونس برگزار می‌شود. به نقل از خبرگزاری بين‌المللي اسلامی اینا، این سمینار به همت سازمان اسلامی آموزشی، علمی و فرهنگی «آیسسکو»، با همکاری سازمان مبارزه […]

 

 

 

انواروب: سمینار بین‌المللی «فرهنگ حکومت‌داری و حکومت فرهنگ در جهان عربی؛ واقعیت و چالش‌ها» 29 تا 31 فروردین‌ماه به منظور بررسی فرهنگ حکومت‌داری در کشورهای اسلامی در تونس برگزار می‌شود.

به نقل از خبرگزاری بين‌المللي اسلامی اینا، این سمینار به همت سازمان اسلامی آموزشی، علمی و فرهنگی «آیسسکو»، با همکاری سازمان مبارزه با فساد و وزارت امور فرهنگی تونس و با هماهنگی کمیته ملی آموزشی، علمی و فرهنگی تونس، در پایتخت این کشور برگزار می‌شود.

تقویت و تحکیم ارزش‌های حکومت‌داری و مدیریت حكيمانه در اداره امور فرهنگی کشورهای جهان اسلام، نشان‌دادن نقش قوانین اسلامی شرعی در تقویت حکومت‌داری مدبرانه و تأکید بر نقش فرهیختگان در مقابله با مظاهر فساد در مدیریت امور فرهنگی از اهداف برگزاری سمینار اعلام شده است.
این سمینار، به مطالعه و بررسی نقش‌ جامعه مدنی و سازمان‌های آن در نشر و گسترش فرهنگ حکومت‌داری مدبرانه در کشورهای جهان اسلام می‌پردازد.

رؤسای سازمان‌های ملی مبارزه با فساد و کارشناسانی متخصص از کشورهای اردن، فلسطین، یمن، عراق، مصر، تونس، الجزائر، مراکش، عربستان، لیبی و مالزی در سمینار تونس حضور خواهند داشت.
منبع: ایکنا