انوار وب: رئیس موسسه جهانی حلال گفت: برندسازی در مورد غذای حلال از اهمیت بسیاری برخوردار است و ما باید در این زمینه اقدامات اساسی انجام دهیم.
به گزارش شبستان از اصفهان، مهدی متین‌زاده امروز در همایش استاندارد حلال و اهمیت آن برای حضور در بازارهای مشترک اسلامی اظهار داشت: ضوابط اسلامی برای ما ویژگی‌های غذای حلال را عنوان کرده‌اند و حلال خوردن، به معنای نوشیدن پاکیزه و خوردن خوراکی‌های مجاز بوده است.
 وی افزود: قرآن کریم از کلمات مختلف برای غذای پاک و حلال استفاده می‌کند و تاثیر این مسئله را مورد توجه قرار داده است و مرکز تحقیقات و اطلاع‌رسانی حلال نیز از سال 84 با همین منظور در ایران تاسیس شده و در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران فعالیت می‌کند.
 رئیس موسسه جهانی حلال با اشاره به برندهای حلال جهان بیان داشت: در حال حاضر کشورهایی نظیر استرالیا، چین، ترکیه، فیلیپین، فرانسه، کاناداف سنگاپور، آمریکا و مالزی، تلاش‌هایی برای ایجاد برند حلال انجام داده‌اند و 24 برند حلال در مجمع فقه اسلامی سازمان جهانی حلال مورد قبول واقع شده است.
 وی افزود:‌تلاش می‌کنیم که در زمینه ایجاد برند حلال تلاش کنیم و استان اصفهان نیز در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده و با 57 شرکت دارنده نشان حلال، در کشور سرآمد بوده و پنجمین استان کشور در این زمینه است.
متین‌زاده با اشاره به اینکه 2 میلیارد مسلمان در جهان زندگی می‌کنند، گفت: در صورتی که تهیه برند برای این مسلمانان توجه شود، هزینه مبادله کاهش قابل توجهی پیدا کرده و سرعت گردش کالا در کشورهای مسلمان افزایش می‌یابد و دسترسی آنها به این کالاهای حلال، تسهیل می‌شود.
 وی گفت: این موسسه تلاش‌های بسیاری برای افزایش تجارت حلال در جهان ایجاد کرده و با تاسیس شبکه‌های ارتباطی میان خریداران و فروشندگان و تاسیس مرکز بین‌المللی تحقیقات حلال، در صدد رسیدن به این هدف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.