جلسه افتتاحیه سال تحصیلی 92-93 حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد در مسجد حوزه برگزار گردید. در ابتدای مراسم قاری عبدالصمد مولایی ـ قاری به نام منطقه و فعال قرآنی ـ  با تلاوتی آیاتی چند از کلام الله، با صدای دلنشین خود جوی روحانی و معنوی بر جلسه حاکم نمود.
در ادامه مولوی غلام نبی نعمتی به ایراد سخن پرداخت. ایشان در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به اساتید ، طلاب و مهمانان حاضر در جلسه محور سخن خود رابه علم و مقام علما اختصاص داد.
استاد حدیث حوزه انوارالعلوم بیان داشت: خداوند متعال در کلام پاک خود برای اهل علم و فقهای دین درجات و امتیازاتی را بیان داشته و به آنها رفعت مقام عنایت نموده است.
ایشان تصریح نمود: اهل علم نزد خدا و مردم دارای منزلت بوده و طبق فرموده ی نبی رحمت، قانون خداوندی بر این ست که خداوند نسبت به هر کس اراده ی خیر و خوبی داشته باشد، به او توفیق می دهد تا علم دین را بیاموزد و در راه آن تلاش نماید.
مولانا نعتی افزود: از آنجا که علم صفت خداست، امکان ندارد که صاحب علم خوار و ذلیل گردد مگر اینکه خود وی به علمش پشت نماید.
ایشان با به تصویر کشیدن  چگونگی گسترش فساد و منکرات در سطح جامعه ابراز داشت: باید خداوند را شاکر باشیم که در این برهه به ما توفیق داده تا با پناه بردن به علم دین و حوزه بتوانیم خود را حفاظت نماییم.
ایشان در پایان سخنان خود، طلاب را به پشتکار بیشتر و غنیمت دانستن جوانی تشویق نمود.
در پایان این جلسه معنوی، مولانا غلام احمد علی بایی بنیانگذارحوزه ، با وجود علالت و بیماری با تشریف فرمایی خود طلاب و اساتید را خرسند نموده و فقط با بیان کلمات و نصایحی چند بر رونق محفل افزودند.
اصلی ترین نکاتی که ایشان بدان اشاره نمودند عبارتند از:تجدید نیت، گام زدن در مسیر رضایت الهی،  تلاش در مسیر علم آموزی و فراگیری آن .
پایان بخش جلسه افتتاحیه، دعای پرخیر و برکت مولانا علی بایی بود.   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.