انوار وب: دوازدهمین كنفرانس سالانه جمعیت اسلامی – آمریكایی و اداره مسلمانان آمریكای شمالی با عنوان “بنای تدریجی نهضت اسلامی” با حضور مسلمانان ساكن آمریكا برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری تقریب، در این كنفرانس كه روزهای ۲۱ تا ۲۳ دسامبر جاری (۳۰ آذر تا دوم دی‌ماه) در شهر شیكاگو ی آمریكا برگزار شد، چالش‌های فراروی اقلیت مسلمان ایالات متحده آمریكا مورد بررسی قرار گرفت و برخی افراد شركت كننده در كنفرانس، بر تغییر وضعیت مسلمانان آمریكا و راه‌كارهایی برای تغییر چهره منفی آنان در جامعه این كشور تأكیدكردند.
بسیاری از شركت كنندگان در كنفرانس شیكاگو عقیده داشتند كه تحقق یك نهضت اسلامی نیازمند شناخت و تشخیص دلایل كاهش نفوذ سیاسی مسلمانان آمریكا است، علی رغم این كه مسلمانان یك قدرت اقتصادی و انتخاباتی قابل ملاحظه‌ را در این كشور تشكیل می‌دهند.
در زمینه تبلیغات رسانه‌ای نیز “امجد قرشیه” استاد ادیان دانشگاه شیكاگو خاطرنشان كرد: مسلمانان در آمریكا حتی یك شبكه ماهواره‌ای ندارند كه سخنان خود را به گوش جهانیان برسانند، با وجود اینكه تعداد مسلمانان این كشور از ۱۰ میلیون نفر تجاوز می‌كند.
“محمد موسی الشریف” استاد تاریخ اسلام نیز تأكید كرد: مسلمانان ناچارند كه با دیگران تعامل داشته باشند و این كنفرانس‌ها فرصت بسیار خوبی است برای اینكه سیاستمداران، اندیشمندان و علمای غربی با مشكلات مسلمانان آشنا شوند.
وی افزود: آفت ما در این دوره از زمان این است كه غیرمسلمانان از ما هراس دارند و دلیل این هراس آن است كه در مورد ما شناختی ندارند.
“طارق رمضان” اندیشمند مسلمان نیز در این كنفرانس تصریح كرد: ما باید از گفتار صِرف دست برداریم و به مرحله عمل برسیم. ما باید در همه عرصه‌های مربوط به آموزش، عدالت اجتماعی و آزادی‌های مدنی، مشاركت و حضور داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.