مسابقات داخلی حفظ و قرائت کلام الله مجید حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد برگزار شد.به گزارش انواروب این مسابقات روز چهارشنبه 91/1/23 در محل مسجد جامع روستا، در رشته حفظ و قرائت و در دو رده سنی بزرگسال و شکوفه ها برگزار گردید. در اختتامیه مسابقات مولوی سید شهاب الدین موسوی استاد حوزه علمیه انوارالعلوم ضمن […]

مسابقات داخلی حفظ و قرائت کلام الله مجید حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد برگزار شد.
به گزارش انواروب این مسابقات روز چهارشنبه 91/1/23 در محل مسجد جامع روستا، در رشته حفظ و قرائت و در دو رده سنی بزرگسال و شکوفه ها برگزار گردید.

در اختتامیه مسابقات مولوی سید شهاب الدین موسوی استاد حوزه علمیه انوارالعلوم ضمن تشکر و قدر دانی از همه شرکت کنندگان خصوصا منتخبین این مرحله از مسابقات حفظ و قرائت کلام الله مجید، قرآن خواندن را به منزله سخن گفتنِ خدا با انسان دانست و خطاب به برگزیدگان فرمود: اگر امروز جائزه می گیرید این جائزه اصلی نیست بلکه جائزه اصلی نزد خدا است.فردای قیامت که مردم در وحشت به سر می برند خداوند می فرماید: ای حافظ قرآن! بخوان و بر پله های بهشت بالا برو. آنجاست که صاحبان دنیا حسرت و افسوس می خورند که ای کاش ما نیز به حفظ و تلاوت کلام الله مجید مشغول می شدیم.
مولوی موسوی افزود: ای طالب علم! و ای حافظ قرآن!  منزلت خود را فراموش نکن چرا که تمام موجودات صحرایی و دریایی برای تو استغفار می کنند .
وی ادامه داد: قرآن می فرماید: ورتل القرآن ترتیلا، ترتیل یعنی شمرده شمرده خواندن. قاری قرآن باید هر حرف را از مخرجش ادا کند، قواعد تجویدی را رعایت  کند و حق آیات را ادا نماید یعنی وقتی به آیات عذاب می رسد احساس غم و اندوه نماید و با تلاوت آیات رحمت احساس خوشحالی کند.
مولوی موسوی با بیان این نکته که باید قرآن خواندن ما برای خدا باشد گفت: قرآن وقتی در ما اثر می گذارد که خدا را حاضر و ناظر بدانیم.
وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم صلی الله علیه و سلم گفت: پیامبر صلی الله علیه و سلم همواره توصیه می نمودند که قرآن را با صدای زیبا بخوانید.
مولوی موسوی افزود: قرآن، معجزه الهی و قانون اساسی مسلمانان است. باید به خواندن آن اهیمت بدهیم. هیچ کتابی در دنیا وجود ندارد که این تعداد انسان آن را حفظ داشته باشند بدون اختلاف حتی یک کسره و ضمه و این خود دلیلی بر معجزه بودن قرآن است.

لازم به یادآوریست؛ در این مرحله از مسابقات حدود 30 نفر از حفاظ و قاریان کلام الله مجید شرکت داشتند که در پایان به نفرات برتر هر رشته جوائز و لوح یادبودی اعطا گردید.

اسامی برگزیدگان به شرح ذیل است:

رشته قرائت:
بهمن لطیفی ـ علی کوسلی

حفظ کل بزرگسالان:
عبدالقادر سلجوقی

حفظ کل شکوفه ها:
اسحاق احدی

حفظ 20جزء بزرگسالان:
صادق تخمکار ـ عبدالرحمان تنقری ـ عبدالفتاح شیرمحمدی

حفظ 20جزء شکوفه ها:
روح الله حبیبی

حفظ 10جزء بزرگسالان:
احمد عظیمی ـ غلام رسول نوری

حفظ 10جزء شکوفه ها:
عبدالرحمان ستاری ـ احسان تیموریان

گزارش از: قاسم فیروزی