انوار وب: مسابقه حفظ قرآن کریم دیروز، ششم اردیبهشت‌ماه، با همکاری انجمن اسلامی دانشگاه «نیوکاسل» واقع درشمال شرق انگلیس در این دانشگاه برگزار شد. به نقل از روزنامه اینترنتی «المواطن»، در این مسابقه، شرکت‌کنندگانی از ملیت‌های مختلف حضور داشتند که در مجموع تعداد آن‌ها 100 متسابق بود و این مسابقات در گروه‌های سنی مردان، زنان […]

انوار وب: مسابقه حفظ قرآن کریم دیروز، ششم اردیبهشت‌ماه، با همکاری انجمن اسلامی دانشگاه «نیوکاسل» واقع درشمال شرق انگلیس در این دانشگاه برگزار شد.

به نقل از روزنامه اینترنتی «المواطن»، در این مسابقه، شرکت‌کنندگانی از ملیت‌های مختلف حضور داشتند که در مجموع تعداد آن‌ها 100 متسابق بود و این مسابقات در گروه‌های سنی مردان، زنان و کودکان برگزار شد.
کمیته داوری این رقابت‌ها نیز که متشکل از تمیم سلیمان، مدیر مرکز آموزشی نیوکاسل و سلیمان السحیبانی و یاسر السحیبانی از حافظان قرآن بود، بر فعالیت‌های این مسابقات نظارت داشتند.
شرکت‌کنندگان در این رقابت‌ها با حضور در مقابل کمیته داوران، سوره‌های مختلفی را قرائت کرده و در پایان جوایزی نقدی و غیرنقدی به آنان اهدا شد.
عبدالعزیز الشریده، رئیس انجمن اسلامی دانشگاه نیوکاسل اظهار کرد: «برگزاری رقابتی نیکو با محوریت قرآن و تشویق کودکان به قرائت کلام وحی از اهداف برگزاری این رقابت‌ها بود، به ویژه این‌که فرزندان ما در مدارس انگلیس درس خوانده و قرآن را آموزش نمی‌بینند».
عبدالعزیز الشریده در ادامه افزود: «ما برای نهادینه‌کردن هویت اسلامی در درون کودکان تلاش می‌کنیم تا آنان به دینشان افتخار کنند».
منبع: ایکنا