انوار وب: درهای مسجد بزرگ شهر پافوس قبرس، پس از ۴۰ سال تعطیلی به روی نمازگزاران مسلمان باز شد و از این پس مسلمانان می توانند در این مسجد نماز بگزارند. مقامات بخش یونانی نشین کشور قبرس، پس از ۴۰ سال تعطیلی مسجد بزرگ شهر پافوس، به مسلمانان اجازه دادند که در این مسجد نماز […]

انوار وب: درهای مسجد بزرگ شهر پافوس قبرس، پس از ۴۰ سال تعطیلی به روی نمازگزاران مسلمان باز شد و از این پس مسلمانان می توانند در این مسجد نماز بگزارند.

مقامات بخش یونانی نشین کشور قبرس، پس از ۴۰ سال تعطیلی مسجد بزرگ شهر پافوس، به مسلمانان اجازه دادند که در این مسجد نماز بگزارند.

این مسجد، یکی از کلیساهای باستانی در بخش یونانی نشین قبرس بوده است که در قرن شانزدهم، همزمان با دوران عثمانی، به مسجد تبدیل شد. این درحالی است که از ۴۰ سال پیش تاکنون به مسلمانان ترک قبرس اجازه اقامه نماز در این مسجد داده نشده بود.

اسقف اعظم بخش یونانی نشین قبرس در دیدار با دکتر “اتلی” مسئول امور دینی بخش مسلمان نشین قبرس، از بازگشایی این مسجد ابراز خشنودی کرد و خواستار تحقق آرامش و امنیت میان مسلمانان و مسیحیان این کشور و حل مشکلات میان این دو دسته شد.

گفتنی است کشور جزیره ای قبرس در شرق دریای مدیترانه قرار دارد. این کشور به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک نشین) و قبرس جنوبی (بخش یونانی نشین) تقسیم می شود که یونانی ها، مسیحی ارتدوکس و ترک ها مسلمان هستند.
منبع: تقریب