انوار وب: شهر تورنتوی کانادا، 6 دی ماه، میزبان بزرگترین گردهمایی اندیشمندان، علما و سخنرانان مسلمان مقیم کشورهای غربی است.به گزارش شفقنا، «احیای روحیه اسلامی» عنوان این گردهمایی است که پیش‌بینی می‌شود حدود 20 هزار مسلمان از شمال آمریکا و دیگر کشورها در آن حضور داشته باشند.در کنار سخنرانان مسلمان که در مورد معنویت سخنرانی […]

انوار وب: شهر تورنتوی کانادا، 6 دی ماه، میزبان بزرگترین گردهمایی اندیشمندان، علما و سخنرانان مسلمان مقیم کشورهای غربی است.
به گزارش شفقنا، «احیای روحیه اسلامی» عنوان این گردهمایی است که پیش‌بینی می‌شود حدود 20 هزار مسلمان از شمال آمریکا و دیگر کشورها در آن حضور داشته باشند.
در کنار سخنرانان مسلمان که در مورد معنویت سخنرانی خواهند کرد، جمعی از سخنرانان غیرمسلمان نیز در این همایش سخنرانی خواهند کرد.
دکتر سیدحسین نصر، استاد علوم اسلامی دانشگاه جرج واشینگتن، حبیب علی الجفری، استاد مطالعات اسلامی یمن، طارق رمضان، استاد مطالعات اسلامی دانشگاه آکسفورد، دالیا مجاهد، پژوهشگر مسلمان آمریکایی مصری‌تبار و مشاور رئیس‌جمهور این کشور و زید شاکر، استاد مطالعات اسلامی دانشگاه برکلی کالیفرنیا از جمله سخنرانان این همایش هستند.
اجرای گروه تواشیح «ریحان» از مالزی و برنامه‌های فرهنگی دیگری نیز برای اجرا در طول این همایش در نظر گرفته شده است.
همایش سالانه احیای روحیه اسلامی از سال 2003 در شهر تورنتوی کانادا برگزار می‌شود.
امسال یازدهمین دوره این همایش با حضور جمع گسترده‌ای از مسلمانان به مدت سه روز در تورنتو برگزار می‌شود.
جامعه یک میلیون نفری مسلمانان کانادا حدود 3.2 درصد کل جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. اسلام سریع‌ترین دین در حال رشد در این کشور است که پیروان آن از سال 2001 تا 2011 دو برابر شده‌اند.