بر کسی پوشیده نیست که همۀ صحابه و یاران نبی مکرم اسلام (رضی‌الله عنهم اجمعین) مقدسات و نمادهای اهل سنت هستند و اهل‌سنت توهین به هیچ یک از آنان را برنمی‌تابند.

🔹 در پی انتشار اظهارات توهین‌آمیز رئیس قوه قضائیه نسبت به صحابی بزرگوار؛ امیر معاویه رضی‌الله‌عنه، اساتید حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآبادِ تایباد با انتشار بیانیه‌ای، این سخنان را خلاف وحدت و اخوت اسلامی دانستند.

به گزارش انواروب متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

شاید هیچ کشوری به اندازه جمهوری اسلامی ایران شعار وحدت و اخوت اسلامی سر ندهد؛ نام گذاری هفته‌ای در سال به نام «هفته وحدت» و برگزاری جلسات و سمینارهای مختلف در این هفته دلیل بر این مدعاست.

از طرفی مقام معظم رهبری بارها و در مناسبت‌های مختلف، توهین به مقدسات و نمادهای اهل‌سنت را حرام و ناجائز دانسته‌اند و از بیان هر گونه سخن توهین آمیز منع کرده‌اند.

بر کسی پوشیده نیست که همۀ صحابه و یاران نبی مکرم اسلام (رضی‌الله عنهم اجمعین) مقدسات و نمادهای اهل سنت هستند و اهل‌سنت توهین به هیچ یک از آنان را برنمی‌تابند.

اما جای بسی تاسف است که سخنان وحدت شکن و توهین‌آمیز بر زبان کسی جاری شود که در یکی از مهمترین و بالاترین مسئولیت‌های حکومتی کشور قرار دارد.

آیا وقتی بالاترین مرجع قضایی مملکت اقدام به توهین به مقدسات و نمادهای اهل سنت می‌کند، می‌توان انتظار داشت شعار وحدت و اخوت اسلامی برای جامعه اهل‌سنت باورپذیر باشد!

وقتی مسئولین بلند رتبه جمهوری اسلامی که هم به باورهای اهل‌سنت آگاهی دارند و هم حساسیت‌های موجود را درک می کنند، اقدام به توهین به مقدسات می‌کنند، چطور انتظار داشته باشیم شعار وحدت به عمل تبدیل شود و اخوت و برادری اسلامی در کشور ایجاد گردد؟
انتظار می‌رود مسئولین جمهوری اسلامی حساسیت‌های موجود را درک کنند و با سخنان و اظهار نظرهای خود احساسات بخشی از جامعه را جریحه‌دار نکنند و به یاد داشته باشند که:
اگر ز باغ رعیت ملک خورد سیبی / بر آورند غلامان او درخت از بیخ
به پنج بیضه که سلطان ستم روا دارد / زنند لشکریانش هزار مرغ به سیخ

اساتید حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآبادِ تایباد

  • منبع خبر: انواروب