شاهدان عینی می‌گویند ده‌ها مرد مسلح با خودرو وارد محل شدند و مسجد را که مملو از عبادت‌کنندگان بود منفجر کردند و هنگام فرار نیز به سوی آنها آتش گشودند. انواروب| در اثر تیراندازی و انفجار در مسجدی در مصر ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند. در چند ساعت پس از حمله شمار قربانیان اعلام‌شده […]

شاهدان عینی می‌گویند ده‌ها مرد مسلح با خودرو وارد محل شدند و مسجد را که مملو از عبادت‌کنندگان بود منفجر کردند و هنگام فرار نیز به سوی آنها آتش گشودند.

انواروب| در اثر تیراندازی و انفجار در مسجدی در مصر ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند.

در چند ساعت پس از حمله شمار قربانیان اعلام‌شده افزایش یافته است. منابع مصری می‌گویند در این حمله ۲۳۵ نفر کشته و بیش از ۱۲۰ نفر هم مجروح شده‌اند.

محل حادثه مسجد روستای روضه در شهرستان بئرالعبد در شمال شبه‌جزیره سینا است. این شهرستان در غرب شهر عریش و در ساحل دریای مدیترانه است.

گفته ‌می‌شود که هنگام این حمله، گروهی از ماموران امنیتی و اعضای خانواده‌های آنان مشغول نماز در مسجد بودند.

شاهدان عینی می‌گویند ده‌ها مرد مسلح با خودرو وارد محل شدند و مسجد را که مملو از عبادت‌کنندگان بود منفجر کردند و هنگام فرار نیز به سوی آنها آتش گشودند.

یکی از ساکنان محل که اعضای خانواده‌اش نیز در مسجد بوده‌اند به خبرگزاری رویترز گفته است مردان مسلح هنگام ترک محل به مردم و به آمبولانس‌ها تیراندازی می‌کردند.

از زمان برکناری محمد مرسی، رئیس جمهوری سابق مصر، در چهار سال پیش، بر شدت اقدامات خشونت‌آمیز در مصر افزوده شده است.

روستای روضه که مسجد جامع آن هدف یکی از خونین‍ترین حملاتی شد که مصر شاهدش بوده، مرکز قبیله‌‍ای است به نام آل جریر (بر وزن سهیل) در استان سینای شمالی بر کرانه دریای مدیترانه.

دولت مصر سه روز عزای عمومی اعلان کرده است.