گوینده های محجبه برای نخستین بار پس از چند دهه، در تلویزیون مصر ظاهر شده و برنامه اجرا کردندبه گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از برخی منابع عربی، برای نخستین بار پس از سالها ممنوعیت آزادی حجاب در شبکه های تلویزیونی مصر، تلویزیون مصر با ظهور گوینده های محجبه در شبکه های تلویزیونی موافقت کرد.بر […]

گوینده های محجبه برای نخستین بار پس از چند دهه، در تلویزیون مصر ظاهر شده و برنامه اجرا کردند
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از برخی منابع عربی، برای نخستین بار پس از سالها ممنوعیت آزادی حجاب در شبکه های تلویزیونی مصر، تلویزیون مصر با ظهور گوینده های محجبه در شبکه های تلویزیونی موافقت کرد.
بر اساس این گزارش، برای نخستین بار امروز یکشنبه(12 شهریور) گوینده های محجبه در شبکه های مختلف تلویزیونی مصر ظاهر شدند.
نرمین بیطار، گوینده شبکه یک، فاطمه نبیل و ساره الشناوی، گوینده هواشناسی از جمله گوینده های محجبه ای بودند که پس از گذشت چند دهه بار دیگر در تلویزیون ظاهر شدند.
ابراهیم الصیاد، رئیس بخش خبر تلویزیون پس از بر عهده گرفتن مسئولیت به خبرنگاران و گویندگان محجبه اجازه داد تا آنها به کار خود ادامه دهند.
ابراهیم حجازی، یکی از مسئولان اطلاع رسانی مصر گفت: با توجه به آزادی های فردی، گوینده های محجبه می توانند با حجاب در تلویزیون حضور داشته باشند.
وی تاکید کرد: سالهای گذشته به دلیل توجه نکردن به آزادی های فردی زنان محجبه نمی توانستند در تلویزیون ظاهر شوند.
یاسر عبدالعزیز، کارشناس رسانه ای مصر گفت: ظهور زنان محجبه در تلویزیون مسئله قابل قبولی است و با این اقدام وضع اشتباه گذشته که به دلیل مواضع سیاسی اتخاذ شده بود، اصلاح شده است.