انوار وب: دولت تاجیکستان اعزام جوانان مسلمان زیر ۳۵ سال به سفر حج را ممنوع اعلام کرد. به نقل از پایگاه خبری «Interfax»، کمیته امور دینی و فرهنگی تاجیکستان دیروز، 25 فروردین، ممنوعیت سفر حج برای جوانان را رسماً اعلام کرد. این کمیته اعلام کرد که این اقدام با هدف ارائه فرصت بیشتر به مسلمانان […]

انوار وب: دولت تاجیکستان اعزام جوانان مسلمان زیر ۳۵ سال به سفر حج را ممنوع اعلام کرد.

به نقل از پایگاه خبری «Interfax»، کمیته امور دینی و فرهنگی تاجیکستان دیروز، 25 فروردین، ممنوعیت سفر حج برای جوانان را رسماً اعلام کرد.

این کمیته اعلام کرد که این اقدام با هدف ارائه فرصت بیشتر به مسلمانان مسن‌‌تر برای انجام سفر حج انجام شده است زیرا عربستان سعودی هر سال محدودیت بیشتری برای تعداد زائران این کشور اعمال می‌کند.

هر سال کمیته امور دینی تاجیکستان لیست شهروندانی را که مایل به انجام سفر حج هستند به عربستان می‌دهد و این کشور برای عده‌ای از آن‌ها سهمیه صادر می‌کند.

در سال‌ گذشته، بیش از 8 هزار نفر از 8 میلیون نفر جمعیت مسلمان تاجیکستان عازم حج شدند اما امسال عربستان سعودی تصمیم گرفته که سهمیه این کشور را کمتر کند.

امام‌علی رحمان، رئیس‌جمهور تاجیکستان از شهروندان این کشور خواسته ‌است تا بیشتر بر کمک به فقرا و نیازمندان تمرکز کنند.

به گفته پایگاه خبری ورلد بولتن ترکیه، برخی معتقدند که این اقدام با هدف جلوگیری از توسعه عقاید افراط‌گرایانه و نیز ممانعت از پیوستن جوانان تاجیک به گروه‌های تروریستی مانند داعش انجام گرفته است.
منبع: ایکنا