امام‌جمعه اهل‌سنت تربت‌جام بر لزوم توجه دولتمردان مبنی بر بکارگیری نخبگان و تحصیلکردگان اهل‌سنت تاکید کرد. وی همچنین از «کارشکنی» مسئولین میراث فرهنگی در زمینه اختصاص مکانی برای مصلای اهل‌سنت این شهرستان به شدت انتقاد کرد. امام‌جمعه اهل‌سنت تربت‌جام بر لزوم توجه دولتمردان مبنی بر بکارگیری نخبگان و تحصیلکردگان اهل‌سنت تاکید کرد. وی همچنین از […]

امام‌جمعه اهل‌سنت تربت‌جام بر لزوم توجه دولتمردان مبنی بر بکارگیری نخبگان و تحصیلکردگان اهل‌سنت تاکید کرد. وی همچنین از «کارشکنی» مسئولین میراث فرهنگی در زمینه اختصاص مکانی برای مصلای اهل‌سنت این شهرستان به شدت انتقاد کرد.

امام‌جمعه اهل‌سنت تربت‌جام بر لزوم توجه دولتمردان مبنی بر بکارگیری نخبگان و تحصیلکردگان اهل‌سنت تاکید کرد. وی همچنین از «کارشکنی» مسئولین میراث فرهنگی در زمینه اختصاص مکانی برای مصلای اهل‌سنت این شهرستان به شدت انتقاد کرد.
به گزارش انواروب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سنی‌آنلاین، حاجی قاضی شرف‌الدین جامی‌الاحمدی در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت تربت‌جام (4 اسفند 1396) بر لزوم «اجرای عدالت» تاکید کرد و گفت: وقتی رهبر معظم انقلاب بر «عدالت» تاکید دارند ما هم می‌گوییم باید عدالت اجرا شود. ما مشکلات خودمان را در محافل خصوصی و عمومی را مطرح کرده و می‌کنیم. جامعۀ اهل‌سنت ایران هیچ خواسته‌ای فراتر از قانون از مسئولین ندارد.
امام‌جمعه اهل‌سنت تربت‌جام با انتقاد از عدم همکاری مسئولین در اختصاص زمینی برای مصلای اهل‌سنت این شهر، خاطرنشان کرد: ما از سال 1375 تا کنون درخواست مصلایی برای برگزاری نماز جمعه اهل‌سنت تربت‌جام را داده‌ایم و همواره پیگیر این موضوع بوده‌ایم، اما آنان علی‌رغم مطالبات مردمی و قول‌های مساعدی که به ما داده‌اند، در این زمینه کارشکنی می‌کنند؛ آیا این «عدالت» است؟! مدیرکل میراث فرهنگی و سایر مسئولین توجه داشته باشند که مردم ما در سرمای شدید زمستان و گرمای طاقت‌فرسای تابستان در زیر چادرها به زحمت نماز جمعه را اقامه می‌کنند.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: بنده مصرّانه از رهبر معظم انقلاب می‌خواهم که نمایندۀ خودشان را برای بررسی اوضاع اهل‌سنت شهرستان تربت‌جام به این منطقه بفرستند تا از مشکلات ما مطلع شوند. جناب رئیس‌جمهور در سفری که به استان خراسان رضوی داشت، وزیر صنعت و معدن را به‌عنوان نمایندۀ خودشان به تربت‌جام فرستاد و بنده مشکلات اهل‌سنت را به ایشان گفتم تا در هیئت دولت مطرح کند، اما متاسفانه هیچ اقدامی صورت نگرفت و هیچ‌کدام از این مشکلات حل نشدند.
حاجی قاضی شرف‌الدین از عدم بکارگیری اهل‌سنت در ادارات استان خراسان رضوی به شدت انتقاد کرد و گفت: بررسی کنیم که چند نفر از اهل‌سنت در ارتش و نیروی انتظامی و سایر ادارات و نهادها استخدام شده‌اند؟ درحالی‌که در گذشته با توجه به نسبت جمعیتی شهرستان تربت‌جام، اکثر کارمندان از اهل‌سنت بودند، اما به مرور زمان یا بازنشسته شدند و یا از کار برکنار شدند.
مدیر حوزه علمیه احمدیه تربت‌جام آماری را که اخیرا توسط معاون استاندار خراسان رضوی در مورد بکارگیری اهل‌سنت ارائه شده بود، «گزارش دروغ» دانست و گفت: جناب آقای معاون استاندار که اعلام کرده است بیش از 4هزار کارمند اهل‌سنت در ادارات این استان استخدام شده‌اند، بد نیست که بیایند و کارمندان اهل‌سنت شهرستان تربت‌جام را حساب کنند. متاسفانه گزارش‌های دروغی به ایشان می‌دهند و ایشان هم باور کرده و همین گزارش‌ها را به رهبری و رئیس‌جمهور ارائه می‌کنند و آن بزرگواران هم باور می‌کنند.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: ما کارها و خدماتی را که برای منطقۀ ما انجام شده است نادیده نمی‌گیریم و قبول داریم، اما معتقدیم این کارها کافی نیستند. ما هم می‌خواهیم مانند مردم شهرستان‌های تربت‌حیدریه و فریمان از خدمات برخوردار باشیم.
جامی‌الاحمدی در ادامه با اشاره به مشکلات معیشتی مردم، از «مأیوس کردن سرمایه‌گذاران محلی» انتقاد کرد و گفت: متاسفانه سرمایه‌گذاران محلی ما را مأیوس می‌کنند و مانع کار کسانی می‌شوند که با صرف میلیاردها تومان اقدام به راه‌اندازی کارخانه یا خدمات دیگری کرده‌اند و این سبب می‌شود که سرمایه‌داران خارج استانی نیز جرأت سرمایه‌گذاری در این منطقه را پیدا نکنند که ضرر آن فقط متوجه مردم ما می‌شود.
ایشان در ادامه افزود: مسئولین ما توجه داشته باشند که این کرسی‌های ریاست ماندگار نیستند و آنچه از آنها باقی می‌ماند نام نیکی است که در صورت خدمت به مردم کسب می‌کنند. لذا توجه داشته باشند که رسیدگی به حقوق‌الناس بسیار مهم است که اگر رعایت نشوند دعای بد مردم را بدرقه ما خواهد کرد.
امام‌جمعه اهل‌سنت تربت‌جام در پایان تاکید کرد: حالا که رهبر معظم انقلاب بر لزوم «اجرای عدالت» تاکید کرده‌اند، مسئولین و دولتمردان باید در زمینه بکارگیری نخبگان و تحصیلکردگان جامعه اهل‌سنت که افراد توانمند و متعهد به نظام جمهوری اسلامی هستند تلاش کنند و همچنین تکلیف مصلای اهل‌سنت تربت‌جام را نیز مشخص کنند.