انوار وب: صدها فلسطینی مقیم سرزمین‌های اشغالی 1948، با برگزاری تجمع و اعتصاب در شهر «ام الفحم»، حمله اخیر شهرک‌‌نشینیان صهیونیستی به مسجد این شهر و به آتش کشیدن آن را محکوم کردند. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «Palestine Info»، معترضان در کنار شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی با در دست داشتن پارچه‌نوشته‌هایی، حمله به اماکن […]

انوار وب: صدها فلسطینی مقیم سرزمین‌های اشغالی 1948، با برگزاری تجمع و اعتصاب در شهر «ام الفحم»، حمله اخیر شهرک‌‌نشینیان صهیونیستی به مسجد این شهر و به آتش کشیدن آن را محکوم کردند.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «Palestine Info»، معترضان در کنار شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی با در دست داشتن پارچه‌نوشته‌هایی، حمله به اماکن مقدس فلسطینیان را محکوم کردند.
کمیته عالی پیگیری امور عرب‌های مقیم سرزمین‌های اشغالی 48 در بیانیه‌ای اعلام کرد: هتک حرمت مداوم اماکن مقدس فلسطینیان به یک مسئله سراسری تبدیل شده که همه فلسطینیان را نگران کرده است.
این کمیته اعلام کرد که یک تظاهرات گسترده در قدس یا تل‌آویو در اعتراض به اقدامات فاشیستی شهرک‌نشینان برگزار خواهد کرد.
شهرک‌‌نشینان صهیونیستی 29 فروردین، با حمله به مسجد شهر ام الفحم در شمال سرزمین‌های اشغالی، این مسجد را به آتش کشیدند.
این حمله در پی موج اخیر حملات صهیونیست‌ها به دهکده‌های عرب‌نشین سرزمین‌های اشغالی در چند ماه‌ گذشته صورت گرفته است.
شهرک‌نشینان صهیونیستی اخیراً مساجد مسلمانان در مناطق اشغالی را هدف حملات خود قرار داده‌اند. آن‌ها با اتخاذ یک استراتژی جدید که آن را «برچسب قیمت کالا» می‌نامند،  فلسطینیان و دارایی‌های آنان را در اقدامی تلافی‌جویانه برای مخالفت آنان با گسترش شهرک‌سازی‌های صهیونیستی، هدف حمله قرار می‌دهند.
در حال حاضر تنها 1.7 میلیون عرب در سرزمین‌های اشغالی باقی مانده‌اند.
منبع: ایکنا