انوار وب: فلسطین رئیس مجلس ملی فلسطین ضمن اعلام تشکیل کمیته‌ ای ویژه برای تدوین قانون اساسی افزود: این قانون برای تصویب به همه‌ پرسی گذاشته می‌ شود. به نقل از پایگاه خبری «وطن» فلسطین، «سلیم الزعنون»، رئیس مجلس ملی فلسطین اعلام کرد کمیته‌ ای ویژه در حال تدوین قانون اساسی جدید فلسطین است و […]

انوار وب: فلسطین رئیس مجلس ملی فلسطین ضمن اعلام تشکیل کمیته‌ ای ویژه برای تدوین قانون اساسی افزود: این قانون برای تصویب به همه‌ پرسی گذاشته می‌ شود.

به نقل از پایگاه خبری «وطن» فلسطین، «سلیم الزعنون»، رئیس مجلس ملی فلسطین اعلام کرد کمیته‌ ای ویژه در حال تدوین قانون اساسی جدید فلسطین است و این قانون پس از تدوین نهایی به یک همه پرسی گذاشته می شود.

الزعنون افزود اعلام تشکیل دولت وحدت ملی سه روز پس از بازگشت سفر «محمود عباس» رئیس تشکیلان خودگردان فلسطین از سفر خارجی‌ اش صورت خواهد گرفت.

الزعنون همچنین اعلام کرد کمیته ای ویژه نیز تشکیل خواهد شد که مکان های اجرای انتخابات دولت وحدت ملی را مشخص خواهد کرد و انتخابات در هر دولتی که بیش از ۲۵ هزار پناهنده فلسطینی داشته باشد برگزار می‌‌ شود.

محمود عباس برای بررسی لیست وزرای پیشنهادی دولت وحدت ملی دو روز مهلت خواست. یک منبع آگاه به خبرگزاری «شینهوا» گفت در لیست پیشنهادی اسامی ۳۰ نفر وجود دارد و قرار است پانزده نفر آنها برای بر عهده گرفتن پست‌ های وزارتی انتخاب شوند.

عباس ضمن اعلام این خبر در یک جلسه در «رام الله» تأکید کرد برای اینکه دولت وحدت ملی از سوی جامعه بین‌ المللی و به ویژه آمریکا رد نشود در لیست پیشنهادی نام هیچ شخصی وابسته به جنبش حماس و یا فتح وجود ندارد.

دو جنبش فتح و حماس حدود سه هفته پیش سوم اردیبهشت ماه برابر با ۲۳ آوریل ۲۰۱۴ برای تشکیل دولت وحدت ملی به توافق رسیدند.
منبع: تابش