انوار وب: دولت ترکیه ضمن هشدار به آتن، خواستار بازگشایی مسجد «فتحیه»، تنها مسجد موجود در پایتخت یونان شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «trouvetamosquee»، دولت ترکیه بار دیگر از آتن خواست مسجد «فتحیه»، تنها مسجد موجود در پایتخت یونان، را بازگشایی کند.
«متین کولونک» نماینده استانبول از حزب عدالت و توسعه اعلام کرد: تنها در صورتی اجازه برگزاری همایش ارتودوکس یونانی را در ترکیه می دهد که دولت یونان نیز اقدام به بازگشایی مسجد «فتحیه»، تنها مسجد موجود در پایتخت یونان کند.
نماینده استانبول از حزب عدالت و توسعه  سخنان خود را در ادامه ادعای «اگمن باغیش»، وزیر مشاور و مسئول مذاکرات ترکیه با اتحادیه اروپا، عنوان کرد که اکتبر سال جاری از آمادگی دولت ترکیه برای برگزاری همایش ارتودوکس یونانی در جزیره «هیبلی آدا»، جزیره‌ای که کلیسای ارتدکس‌های یونان در آن قرار دارد، به شرط  گشایش مسجدی برای مسلمانان در آتن خبر داده بود.
یادآور می شود، «آتن» تنها پایتخت اروپایی است که هنوز با وجود داشتن بیش از دویست ‌هزار نفر مسلمان، مسجدی در آن ساخته نشده و علی‌رغم قول‌های مکرر مقامات سیاسی تا به حال اقدامی عملی برای بنای مرکز عبادی برای مسلمانان این شهر، صورت نگرفته است.
مسجد «فتحیه» متعلق به سال 1456 میلادی به عنوان کهن‌ترین اثر به جای‌مانده از دوران امپراتوری عثمانی در آتن به شمار می‌رود که درهای این مسجد نیز از سال 1829 تا به امروز به روی مسلمانان بسته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.