انوار وب: نخست وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد در راستای تبلیغات انتخاباتی حزب لیکود به حرم ابراهیمی حمله کند. روزنامه یدیعوت آحارونت امروز نوشت: «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در راستای انتخابات کنست و تلاش برای جذب آرای مردم از جریان دینی قصد دارد به حرم ابراهیمی یورش برد و غار پاتریاخ که اشغالگران […]

انوار وب: نخست وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد در راستای تبلیغات انتخاباتی حزب لیکود به حرم ابراهیمی حمله کند.

روزنامه یدیعوت آحارونت امروز نوشت: «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در راستای انتخابات کنست و تلاش برای جذب آرای مردم از جریان دینی قصد دارد به حرم ابراهیمی یورش برد و غار پاتریاخ که اشغالگران در آن کنیست برپا کردند، بازدید کنند.

این روزنامه می افزاید: نتانیاهو در ادامه سفرش به شهرک صهیونیستی«عیلی» در نابلس، به شهرک صهیونیستی«غوش عتصیون» سفر خواهد کرد.

یدیعوت آحارونت اعلام کرد: یورش نتانیاهو به حرم ابراهیمی در راستای رقابت بین حزب لیکود و حزب «خانه یهودی» برای جذب آرای متدینین انجام می گیرد.

اما این روزنامه صهیونیستی نسبت به احتمال وخامت اوضاع در الخلیل به ویژه کرانه باختری به خاطر یورش نتانیاهو به حرم ابراهیمی هشدار داد.

یدیعوت آحارونت در گزارش خود یادآوری می کند که تصمیم نتانیاهو به عنوان نخست وزیر در سال 1996 برای حفر تونل زیر حرم قدسی به ایجاد درگیری بین فلسطینی ها و سربازان صهیونیستی منجر شد که بر اثر این درگیری نزدیک به 60 فلسطینی و 17 سرباز اسرائیلی کشته شدند.

همچنین یورش آرئیل شارون به حرم قدسی در سال 2000 به شعله ور شدن انتفاضه دوم انجامید.

حزب لیکود در تبلیغاتی که «تزیپی حوطوفیلی» از اعضای کنیست آن را امضا کرده است، خواسته است که تنها به این حزب رای داده و به حزب«خانه یهودی» رای ندهند.

سیاستمداران و شخصیت های امنیتی پیشین، نتانیاهو را متهم کردند که برای رسیدن به  منافع شخصی در انتخابات کنونی دست به هر اقدامی می زند.
منبع: شبستان