انواروب: جمعی از مردم فلسطین برای حمایت از اسرای فلسطینی در بند زندان‌های اسرائیل، در غزه تظاهرات کردند. ده ها نفر از مردم فلسطین که خواستار آزادی فلسطینیان از زندان های اسرائیل هستند مقابل مقر جمعیت بین المللی هلال احمر در شهر غزه تجمع کرده و با در دست داشتن تصاویر نزدیکان در بند خود، […]

انواروب: جمعی از مردم فلسطین برای حمایت از اسرای فلسطینی در بند زندان‌های اسرائیل، در غزه تظاهرات کردند.

ده ها نفر از مردم فلسطین که خواستار آزادی فلسطینیان از زندان های اسرائیل هستند مقابل مقر جمعیت بین المللی هلال احمر در شهر غزه تجمع کرده و با در دست داشتن تصاویر نزدیکان در بند خود، سازمان های بین المللی را به اقدامات جدی جهت آزادسازی این فلسطینیان فراخواندند.

مصباح عبد ربه، پدر رامی عبد ربه که در زندان به سر می برد می گوید: می خواهیم به عزیزانمان نشان دهیم در کنار آنها هستیم و بار دیگر به جهانیان خاطر نشان کنیم که برای نجات نزدیکان مان از زندان های اسرائیل باید اقدام کنند.

وی افزود: جمعیت صلیب سرخ را به اتخاذ تدابیر اضطراری و جدی علیه نقض حقوقی اسرائیلیان در برابر زندانیان فلسطینی فرا می خوانیم. این اسرا از نظر پزشکی مورد اهمال واقع شده و شکنجه های شدیدی متحمل می شوند.

فلسطینیان در اعتراض به دستگیری‌های غیرقابل توجیه و سلیقه ای اسرائیل هر هفته با برگزاری تظاهرات توجه جامعه جهانی را به این موضوع معطوف می کنند. به گزارش مقامات فلسطینی بیش از 7 هزار فلسطینی در زندان های اسرائیل به سر می برند.
منبع: آناتولی