مسلمانان فرانسوی با برپایی تظاهرات گسترش پدیده اسلام هراسی در این کشور را محکوم کردند.شرکت کنندگان در این تظاهرات که در شهر “ژنویلیه” واقع در شمال فرانسه برگزار شد، همچنین پایان اسلام هراسی را خواستار شدند. این تظاهرات در پی اخراج چهار نفر از کارمندان شهرداری ژنویه به دلیل روزه دار بودن آنها در حین […]

مسلمانان فرانسوی با برپایی تظاهرات گسترش پدیده اسلام هراسی در این کشور را محکوم کردند.
شرکت کنندگان در این تظاهرات که در شهر “ژنویلیه” واقع در شمال فرانسه برگزار شد، همچنین پایان اسلام هراسی را خواستار شدند.

این تظاهرات در پی اخراج چهار نفر از کارمندان شهرداری ژنویه به دلیل روزه دار بودن آنها در حین برگزاری اردوی تابستانی کودکان، برگزار شد.
مسئولان شهرداری مدعی هستند این کارمندان مسلمان به دلیل روزه داری قادر نیستند به کودکان در جریان این اردوی تابستانی رسیدگی کنند.
فعالان شرکت کننده در این تظاهرات هدف از این اعتراض را اعلام هم‌بستگی با این چهار کارمند مسلمان روزه دار اعلام کردند.
این فعالان همچنین هدف مهم دیگر این تظاهرات را، ارسال این پیام عنوان کردند که روزه داری در ماه مبارک رمضان با هیچ فعالیتی منافات ندارد.
به گفته این فعالان، آن‌ها حتی از کارکنان شهرداری برای حضور در مراسم افطار دعوت کرده‌اند که آن‌ها این دعوت را رد کردند.
مقام‌های مسئول شهرداری تاکنون به درخواست رسانه‌ها درباره این اقدام که انجمن‌های محلی و نمایندگان مخالف پارلمان از آن انتقاد کرده‌اند، پاسخی نداده‌اند.
“ژان فرانسوا کوپه”، رئیس حزب اتحاد برای جنبش مردمی فرانسه، نیز قویا از تصمیم شهردار ژنویلیه در اخراج این چهار کارمند مسلمان انتقاد کرده است.
این درحالی است که به گفته فعالان این تصمیم با انگیزه‌های سیاسی اتخاذ شده است.
“مروان محمد”، عضو گروه مبارزه علیه اسلام هراسی، در گفتگو با پرس تی وی گفته است: این نوع اسلام هراسی در تمامی اماکن از جمله محیط کار، مدارس، دانشگاه‌ها، رستوران‌ها و اماکن عمومی در حال وقوع است. اسلام هراسی پایان نیافته است و به همین دلیل نیز ما به این‌جا آمده‌ایم.
این اولین بار نیست که مسلمانان در فرانسه صرفا بنا به انگیزه‌های سیاسی قربانی اسلام هراسی می‌شوند.
دولت فرانسه پیش‌تر نیز در راستای سیاست اسلام ستیزی، از ادای فریضه نماز جماعت در اماکن عمومی و داشتن حجاب برای زنان مسلمان در این کشور جلوگیری کرده است.
منبع: پرس تی‌وی