انواروب: مصری‌ها از جمله طرفداران گروه اخوان‌المسلمین در اعتراض به حکم تبرئه حسنی مبارک، فرزندان و همکاران وی از همه اتهامات وارده، در قاهره و اسکندریه تظاهرات کردند.   به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مردم مصر دیروز(شنبه) در اعتراض به صدور حکم بی‌گناهی حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع این کشور در قاهره تظاهرات کردند. […]

انواروب: مصری‌ها از جمله طرفداران گروه اخوان‌المسلمین در اعتراض به حکم تبرئه حسنی مبارک، فرزندان و همکاران وی از همه اتهامات وارده، در قاهره و اسکندریه تظاهرات کردند.

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مردم مصر دیروز(شنبه) در اعتراض به صدور حکم بی‌گناهی حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع این کشور در قاهره تظاهرات کردند.

شبکه الجزیره گزارش داد که تعداد زیادی از مردم مصر در میدان التحریر قاهره تجمع کردند و شعارهایی علیه دستگاه قضایی این کشور سر دادند.

منابع خبری مصر گزارش دادند که نیروهای امنیتی خیابان‌های منتهی به میدان التحریر را مسدود کردند و این میدان که مرکز اصلی تجمعات و اعتراضات در قاهره است را تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دادند.

در همین حال، پایگاه مصری «الیوم السابع» گزارش داد که نیروهای پلیس هفت نفر از فعالان سیاسی این کشور را در منطقه «الابراهیمیه» واقع در مرکز الاسکندریه هنگام سازماندهی تظاهرات دستگیر کردند.

شبکه اسکای نیوز نیز گزارش داد که طرفداران مرسی و گروه اخوان المسلمین مصر ضمن برپایی تظاهرات در شهر الفیوم به شدت با نیروهای امنیتی این کشور درگیر شدند.

روز شبنه جلسه نهایی محاکمه و اعلام حکم رئیس‌جمهور مخلوع مصر در پرونده معروف به پرونده قرن برگزار شد و مبارک، پسرانش، وزیر کشور وقت و معاونانش از همه اتهامات این پرونده تبرئه شدند. حکمی که در دادگاه تجدید نظر ارائه خواهد کرد غیر قابل تغییر خواهد بود.