انواروب: رئیس موسسه عالی علوم انسانی در داغستان و دبیرکل شورای جهانی جوامع مسلمان، همکاری بین دو موسسه را برای گسترش ارزش های معرفتی و اسلامی و ترویج مدارا و مبارزه با گفتمان تنفر و انزجار طلبی تقویت کردند.

دکتر «محمد محمدوف زایر بک» رئیس موسسه عالی علوم انسانی در داغستان در دیدار با دکتر «محمد البشاری» معاون رئیس انجمن دانشگاه های اسلامی و دبیرکل شورای جهانی جوامع مسلمان که مقر آن ابوظبی است، راههای همکاری بین دو موسسه را برای ارتقای سطح عملکرد دانشگاهی این موسسه بررسی کردند.

یک هیئت از شورای جهانی جوامع مسلمان در مقر موسسه عالی علوم انسانی دستاوردهای این موسسه در زمینه تدریس علوم طبیعی، انسانی، حقوقی به مسلمانان در داغستان و تایید اعتبار مدارک علمی آن از سوی وزارت آموزش عالی روسیه را بررسی کرد؛ در این موسسه بیش از یکهزار و 700 دانش آموز دختر و پسر در پنج دانشکده اقتصادی، رسانه، زبانها، مدیریت و مطالعات اسلامی تحصیل می کنند.

دو طرف در این دیدار بر ضرورت همکاری علمی و دانشگاهی برای حمایت از تدریس زبان عربی به عرب زبانان و غیر عرب زبانان براساس روش های مدرن و برگزاری نشست های تخصصی در زمینه علوم شرعی و زبان تاکید کردند.

 دکتر «محمد البشاری» با حضور نمایندگان این موسسه از جمله دکتر «ابوبکر خلونوف بن نسیب» مسئول امور دانشجویان و دکتر «شهاب الدین حسینوف بن محمد بن حبیب» مسئول روابط خارجه و استادان و دانشجویان این موسسه درباره «اختلاف فقهی در کشورهای اسلامی» سخنرانی کرد.  

در همین حال، دکتر «یوسف مسلموف» مدیر دانشگاه اسلامی داغستان در این دیدار روش ها و برنامه های تدریس این دانشگاه و افق آینده آن در داغستان را بررسی کرد. همچنین البشاری چارچوب همکاری دانشگاهی و علمی را برای گسترش و نشر ارزش های معرفتی و شناختی مبتنی بر فعالیت های عقلی و توجه به تدریس زبان عربی براساس روش مدرن ارایه کرد.

منبع: شبستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.