انوار وب: سیاستمداران، راهبان و رهبران بودایی در ایالت «راخین» میانمار، خواستار تشکیل «ارتش دفاع ملی آراکان» علیه مسلمانان باقی‌مانده در این ایالت شدند. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «World Bulletin»، تشکیل یک گروه مسلح علیه مسلمانان بی‌دفاع میانماری پیش‌تر نیز از سوی یکی از راهبان تندرو مطرح شده بود. سیاستمداران، راهبان و رهبران بودایی […]

انوار وب: سیاستمداران، راهبان و رهبران بودایی در ایالت «راخین» میانمار، خواستار تشکیل «ارتش دفاع ملی آراکان» علیه مسلمانان باقی‌مانده در این ایالت شدند.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «World Bulletin»، تشکیل یک گروه مسلح علیه مسلمانان بی‌دفاع میانماری پیش‌تر نیز از سوی یکی از راهبان تندرو مطرح شده بود.

سیاستمداران، راهبان و رهبران بودایی ایالت راخین اعلام کردند که ما در نتیجه تحلیل شرایط موجود در این ایالت به این نتیجه رسیده‌ایم که تشکیل این ارتش امری ضروری است.
این در حالی است که ایالت راخین که پیش‌تر محل زندگی اقلیت مسلمانان روهینگیا بود اخیراً به خاطر خشونت‌های غیرانسانی بودائیان، شمار زیادی از ساکنان مسلمان خود را از دست داده است.

بسیاری از مسلمانان روهینگیا در نتیجه جنایات بودائیان افراطی، که در سایه حمایت دولت میانمار انجام می‌شود، کشته شده‌اند و شمار زیادی نیز از این منطقه فرار کرده‌اند.
متواریان نیز یا گرفتار باندهای قاچاق انسان شده یا از آنان به عنوان برده استفاده می‌شود و یا با پذیرش خطرات فراوان از طریق دریا به کشورهای همسایه رفته‌اند و اکنون در شرایط اسفباری در اردوگاه‌ها زندگی می‌کنند.

مسلمانان روهینگیا به جرم نداشتن تابعیت میانماری که از سوی دولت این کشور به آنان اعطا نمی‌شود، هدف این خشونت‌ها قرار گرفته‌اند.
منبع: ایکنا