انواروب:روزنامه «لوموند» چاپ فرانسه، در شماره دیروز، نهم مهرماه، کاریکاتوری را منتشر کرد که در آن، مردان مسلمان را مخالف حضور دختران و زنان در صحنه اجتماع نشان می‌دهد.به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «سفیرنیوز»، در حالی‌که طی روزهای اخیر بحث درباره ایجاد شغل و تعیین بودجه برای کارآفرینی در فرانسه به موضوع […]

انواروب:روزنامه «لوموند» چاپ فرانسه، در شماره دیروز، نهم مهرماه، کاریکاتوری را منتشر کرد که در آن، مردان مسلمان را مخالف حضور دختران و زنان در صحنه اجتماع نشان می‌دهد.
به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «سفیرنیوز»، در حالی‌که طی روزهای اخیر بحث درباره ایجاد شغل و تعیین بودجه برای کارآفرینی در فرانسه به موضوع داغ رسانه‌ها تبدیل شده است، کاریکاتوریست روزنامه پرتیراژ «لوموند» در اقدامی گستاخانه، تصویری منتشر کرده است که در آن، ضمن اشاره به دستور جدید کنفدراسیون عمومی کار فرانسه برای ممنوعیت کار در روزهای تعطیل برای کارمندان، این دستور را با ممانعت برخی از والدین مسلمان از حضور فرزندانشان در مدارس به دلیل ممنوعیت حجاب، مقایسه کرده است!
در این تصویر، کنفدراسیون عمومی کار خطاب به یک کارمند تاکید می‌کند که وی نمی‌تواند روزهای یکشنبه کار کند و در سمت دیگر تصویر، مردی با لباس عربی و دختر کوچک محجبه‌ای وجود دارد که در آن، عبارت «رفتن به مدرسه را برای تو ممنوع می‌کنم» دیده می‌شود.
کاربران اینترنت در اعتراض به انتشار این تصاویر، اقدام روزنامه لوموند را نشانه رواج نژادپرستی و اسلام‌ستیزی در میان کارکنان این روزنامه دانستند. همچنین «مانوئل مورل»، نایب‌رئیس سوسیالیست منطقه «ایل دو فرانس» با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر، ناراحتی شدید خود از انتشار این کاریکاتور را اعلام کرد.
این برای نخستین‌بار نیست که کاریکاتوریست روزنامه لوموند، شهروندان مسلمان فرانسه را مورد توهین قرار می‌دهد؛ دو ماه پیش نیز در جریان اعتراضات مسلمانان به بازرسی زنان محجبه در شهر «تراپ»، روزنامه لوموند کاریکاتوری در رابطه با مسلمانان منتشر کرده بود.