انواروب: در مجموع ۲۳ عضو تیم کامرون، که اکثراً در دهه­ی بیست از عمر قرار دارند، در خلال برنامه­ای که از سوی دانشگاه برای کمک به جوانان فقیر، بی­خانمان و بی‌سرپرست در کامرون راه­ اندازی شده بود، به اتفاق، از مسیحیت به دین اسلام گرویدند. اعضای این تیم، بعد از دو ماه اقامت در دبی […]

انواروب: در مجموع ۲۳ عضو تیم کامرون، که اکثراً در دهه­ی بیست از عمر قرار دارند، در خلال برنامه­ای که از سوی دانشگاه برای کمک به جوانان فقیر، بی­خانمان و بی‌سرپرست در کامرون راه­ اندازی شده بود، به اتفاق، از مسیحیت به دین اسلام گرویدند.

اعضای این تیم، بعد از دو ماه اقامت در دبی به منظور انجام تمرینات مربوطه، در محل دفتر امور خدمات خیریه در دبی، با اظهار کلمه شهادتین، اسلام آوردن خود را علنی ساختند.

جاوید خطیب، مشاور ارشد امور دینی گفت: «بسیار جای شگفتی است زمانی بسیاری از مردم اغلب به دنبال بازی و خوشی می‌­روند، چنین جوانانی، در کنار بازی و ورزش، در جست­و­جوی ایمان و روشنگری هستند.» مربی تیم و بازیکنان، دلایل متعددی را برای این منظور ارائه کرده­اند. از این دلایل، وجود صلح و آرامش در اسلام و همچنین برخوردهای محبت­ آمیز مسلمین با آن‌ها در طول مدت اقامت در دبی عنوان شده است.

خطیب گفت: «آن‌ها از رفتار مسلمین بسیار متاثر شده­ اند. برخوردهای احترام ­آمیز و دوستانه­ ای با آن‌ها صورت گرفت و با آن­‌ها مانند برادر رفتار شده است.» مربی این تیم گفت: «ما دو دوره­ ی جداگانه را در این­جا سپری کردیم. در طول این مدت، در باره­ ی اسلام صحبت کردیم و به پرسش­ های ما که بیشتر در باره­ ی حلال و حرام، مشروبات و نگاه اسلام به مسیح بودند، پاسخ داده شده­ است.

 

 

به نقل از اصلاح وب