امام‌جمعه اهل‌سنت بیرجند: جامعه اهل‌سنت بیشتر دغدغه‌های دینی و مذهبی دارد انواروب| مولانا غلام‌حیدر فاروقی دیروز (22 مهرماه 1401) در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت بیرجند، با بیان اینکه «اهل‌سنت ایران بیشتر دغدغه‌های دینی و مذهبی دارند»، خواستار توجه و رسیدگی مسئولان به «خواسته‌های قانونی برحق» جامعه اهل‌سنت شد. امام‌جمعه اهل‌سنت بیرجند اظهار داشت: رهبر معظم […]

امام‌جمعه اهل‌سنت بیرجند:

جامعه اهل‌سنت بیشتر دغدغه‌های دینی و مذهبی دارد

انواروب| مولانا غلام‌حیدر فاروقی دیروز (22 مهرماه 1401) در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت بیرجند، با بیان اینکه «اهل‌سنت ایران بیشتر دغدغه‌های دینی و مذهبی دارند»، خواستار توجه و رسیدگی مسئولان به «خواسته‌های قانونی برحق» جامعه اهل‌سنت شد.
امام‌جمعه اهل‌سنت بیرجند اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند که پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارید. جامعه اهل‌سنت خواسته‌ها و مطالبات اسلامی و قانونی دارند که ما بسیاری از این خواسته‌ها و مطالبات را در جلسات مطرح کرده‌ایم و امیدواریم به خواسته‌های قانونی برحق جامعه اهل‌سنت توجه بشود.

مدیر حوزه علمیه الصدیق بیرجند ضمن قدردانی از بعضی تلاش‌های عمرانی جمهوری اسلامی در مناطق مختلف کشور، در ادامه خاطرنشان ساخت: جامعه اهل‌سنت در ایران بیشتر دغدغه‌های دینی و مذهبی دارد. به‌عنوان مثال باید به خواستۀ ما درخصوص ساخت مسجد و یا واگذاری زمین برای عیدگاه اهل‌سنت [بیرجند] که بارها آن را مطرح کرده‌ایم، توجه شود.

مولانا فاروقی در ادامه به مذمت «تبعیض» نیز پرداخت و گفت: «تبعیض» یکی از علت‌های بروز اختلاف در جامعۀ اسلامی است. اگر مسلمانان و کشورهای اسلامی به قرآن و سنت عمل کنند دیگر در جامعه هیچ‌گونه تبعیضی وجود نخواهد داشت، زیرا قرآن و حدیث بر رعایت عدالت در حق تمام انسان‌ها حتی در حق دشمنان تاکید دارند./سنی‌آنلاین