انوار وب: وزیر خارجه امریکا در سفر به اندونزی از بزرگ ترین مسجد واقع در جنوب شرق آسیا بازدید کرد.به نقل از پایگاه خبری الوسط؛ جان کری وزیر خارجه آمریکا که هم اکنون در سفر دوره ای به آسیا به سر می برد از بزرگ ترین مسجد جنوب شرق آسیا در شهر جاکارتا دیدن کرد.وی […]

انوار وب: وزیر خارجه امریکا در سفر به اندونزی از بزرگ ترین مسجد واقع در جنوب شرق آسیا بازدید کرد.
به نقل از پایگاه خبری الوسط؛ جان کری وزیر خارجه آمریکا که هم اکنون در سفر دوره ای به آسیا به سر می برد از بزرگ ترین مسجد جنوب شرق آسیا در شهر جاکارتا دیدن کرد.
وی علت بازدیدش از مسجد “استقلال” را نشان احترام وی به بزرگ ترین دین در این کشور و پیروان دین اسلام در سراسر جهان دانست.

جان کری وزیر خارجه آمریکا هنگام ورود به مسجد استقلال شهر جاکارتای اندونزی کفش های خود را از پای در آورد و به اتفاق شیخ حاج علی مصطفی یعقوب یکی از روحانیون برجسته اندونزی از این مسجد بازدید کرد.
جان کری وزیر خارجه امریکا در توصیف بنای مسجد گفت: این مکان بسیار برجسته است. وی خطاب به خبرنگاران گفت: بسیار احساس افتخار می کنم که توفیق دیدن این مکان را یافتم و از حاج علی بخاطر این فرصت و اجازه ای که برای بازدید به من دادند سپاسگزارم.
گفتنی است در سال 2010 هم باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا هم در سفر به جاکارتا از این مسجد بازدید کرده بود و سخت از بزرگی و عظمت این مکان مقدس به وجد آمده بود.
جان کری در دفتر یادبود طلایی این مسجد چنین نوشت: ” همه ما به خداوند ایمان داریم، ایمان ما برگرفته از آن چیزی است که از ابراهیم داریم ما به خداوند عشق می ورزیم و یک پروردگار را می پرستیم و السلام علیکم”.
منبع: تسنیم